Boekennieuws Pas verschenen boeken envangefs Plaatboeven en Het boek 'Herinneringen aan Kethel, toen en nu', is gebaseerd op het fotoboek 'Herinneringen aan Schiedam, toen en nu', dat in 2015 verscheen als jubileumuitgave van de Historische Vereniging Schiedam. Hardcover 50 pag. geïll. ISBN 978-90-70450-40-3 NUR 680 €12,50 In het nu verschenen boek staan oude foto's van het dorp Kethel en Spaland en omgeving, vergezeld van een tweede foto die zoveel mogelijk dezelfde situatie weergeeft, maar nu in 2018. De oude foto's zijn zó gekozen dat ze samen met de recente afbeeldingen, een beeld geven vanaf de grensgebieden van het voormalig dorp Kethel en Spaland naar het centrum van het dorp aan de Schiedamseweg bij het kruis punt Dorpsstraat, Noordeinde, Vlaardingseweg en Kerklaan. Het is een feest der herkenning en men zal verbaasd staan, hoe een eeuwenoud dorp zo kan veranderen. 'Herinneringen aan Kethel, toen en nu' is een uitgave van het Fonds Historische Publicaties Schiedam. In de reeks 'De historie van de Schiedamse politie', verschijnt het vierde deel: 'Plaatboeven en Boevenvangers'. Softcover 50 pag. geïll. ISBN 978-90-70450-41-0 NUR 680 €19,90 In dit boek worden gebeurtenissen beschreven die Chiel Wilbrink en verschillende (oud-)Schiedamse politiemensen door de jaren heen hebben beleefd. De lezer vindt een scala van ervaringen, die soms zeer hilarisch, spannend of verdrietig zijn. Al die ervaringen scheppen een band tussen de mannen en vrouwen die werkzaam zijn bij de 'Heilige Hermandad'. Hermandad is het Spaanse woord voor 'broederschap' en stamt al uit de middel eeuwen. Het betrof samenwerkingsverbanden die steden met elkaar waren aangegaan om de veiligheid in hun gebied te handhaven. Dit geldt tot op de dag vandaag en al dat werk wordt tegenwoordig verricht onder het devies 'Waakzaam en dienstbaar'. De in dit boek beschreven voorvallen hebben zich, op een enkele na, in Schiedam afgespeeld. Eerder verschenen van dezelfde auteur in deze reeks: 'Tussen wet en werkelijkheid', 'Drenkelingen en dronkelappen', 'Korte lontjes en lange vingers'. 'Plaatboeven en Boevenvangers' is een uitgave van het Fonds Historische Publicaties Schiedam.-^ Scyedam jaargang 44 nr. 4

Scyedam | 2018 | | pagina 33