sife Staat er nu een 3 of een 5? Werkgroep inventariseert graven Lidwien Meijer Een kleine groep is bezig de graven op de oude begraafplaats aan de Vlaardinger- dijk te inventariseren. De voormalige rooms-katholieke begraafplaats (gesticht in 1853) lag er lange tijd verwaarloosd bij. Vanaf de jaren zeventig wordt er niet meer begraven, het huis van de beheerder staat al jaren leeg. Sinds de kapel wordt gebruikt door de Roemeens Orthodoxe kerk verandert er wel wat. Deze droge zomer is ook een grote treurbeuk omgevallen (te weinig vocht bij de wortels?). Een geluk bij dit ongeluk is, dat de kapel vanaf de dijk nu veel beter te zien is. Wie wil de 'grafgroep' komen versterken? We spreken ongeveer eens per veer tien dagen af, via onze graf-app om een paar uur aan het werk te gaan. Meer informatie: Lidwien Meijer, lammeijer24@gmail.com Werkgroep Vanuit de Historische Vereniging Schiedam is een kleine werkgroep opgericht om alle graven te inven tariseren. Dit met het oog op verdere restauratie van deze graven en de begraafplaats. Geert Medema, beleidsadviseur Monumenten van de gemeente, ziet erop toe. Wat doet de werkgroep in de praktijk? Gewapend met een invulformulier lopen we langs de graven. Elk graf wordt beschreven: de namen met jaartallen. Verder noteren we de steen soort, de leesbaarheid van de letters, of er scheuren en barsten in de steen zitten, de symboliek op de stenen, de grafschriften. We signaleren of er een Foto Theo Reyman 142 Scyedam jaargang 44 nr. 4

Scyedam | 2018 | | pagina 34