plassen! Deelname aan het kamp, dat een week duurde, kostte vijf gulden per kadet. De Schiedam mers zetten zichzelf met dit 'debuut-kamp' overigens onmiddellijk op de kaart, door en passant even de hoogste prijs te winnen. Behalve de sport-wisseltrofee werd ook de 'Blauwe Wimpel' binnengehaald. Deze prijs werd aan het eind van een zomerkamp uitge reikt aan het korps dat zich het meest had onder scheiden op het gebied van netheid, gedrag, optreden en kameraadschap. Niet slecht voor een eerste kamp. Het korps zette hiermee gelijk de toon en in de vele kampen die volgden, zouden de Schiedammers altijd in de hoogste regionen verkeren. "Zonder de andere korpsen teniet te doen, mogen wij gerust zeggen dat het zeekadetkorps Schiedam tot een van de betere afdelingen van onze organisatie behoort", schreef voorzitter Marius Witkamp destijds in het landelijke blad 'de Zeekadet'. In deze jaren werd ook de basis gelegd voor de vele kampen en weekends die de zeekadetten jaarlijks gingen organiseren, ruwweg te verdelen in werk- en zeilkampen. Bij de werkkampen bleef men doorgaans gewoon in Schiedam en sliep men aan boord van de SpicaDe dagen werden gevuld met onderhoud en werkzaamheden, de avonden met ontspanning en spel. De zeilkampen werden over het algemeen op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse wateren doorgebracht, zoals het Haringvliet en het Brielse Meer, hoewel er later ook koers gezet werd naar het IJsselmeer, met een basiskamp op Pampus. Scyedam jaargang 44 nr. 4

Scyedam | 2018 | | pagina 8