De redactie van de Scyedam werkt nauw samen met de makers van de Facebookpagina Je bent een Schiedammer als..Sinds 2013 worden elke dag oude foto's van Schiedam geplaatst op deze pagina. In de week voordat een nieuwe Scyedam verschijnt, zijn dit foto's van een bepaald thema. Vervolgens staat dan in het blad een artikel met de historische duiding van deze foto's. In deze aflevering gaat het over Koos de Kapper Marianne Ames Els Nijs meldt op de facebookpagina dat dit de winkel was van Koos de Kapper. Volgens Wim Schuurmans, die in de Wattstraat woonde, stonk het enorm in deze winkel. "Het was toen echt een supertijd... waar de mensen nog wat voor elkaar over hadden." Lia Krijger-Brusse woonde in de Stephensonstraat. Haar ouders hadden de levensmiddelenzaak van Brusse. Zij bevestigt het verhaal van Wim Schuur mans: "Die Koos was echt een hele (heke, typt ze) smerige man." Bep Bosman stelt dat de kunst gebitten in de etalage groen waren van het liggen. Ook bij mij wellen er herinneringen op. Koos de Tijdlijn Info Foto's Vind-ik-leuks Meer - De foto's op de facebookpagina's van Je Bent een Schiedammer Als., leveren soms een schat aan informatie op. Voor een historische vereniging maar ook voor rasechte Schiedammers. Af en toe gaan er wat luikjes in het geheugen open door de geplaatste foto's. Een straatbeeld van een winkel op de hoek Franklinstraat, Wattstraat en Edisonplein, die begin 2019 werd geplaatst, leverde tientallen reacties op. P Bericht 34 Scyedam jaargang 45 nr. 1

Scyedam | 2019 | | pagina 34