Een spiraal van onbeschrijfelijk veel indrukken De treinramp van Schiedam, 4 mei 1976 Chiel Wilbrink, oud politieman Het leek een doorsnee werkdag te worden voor politieman Chiel Wilbrink, maar 4 mei 1976 zal hij zich altijd herinneren. Hij raakte betrokken bij een van de zwaarste NS-ongelukken in Nederland, met24 doden en vele gewonden. Een dag waarop hij mensen begeleidde, het verkeer regelde, informatie doorspeelde, met almaar het geluid van loeiende sirenes in zijn oren. '07.55 uur komt het bericht binnen van een trein ramp op het baanvak Schiedam-Hoek van Holland. Volgens de eerste berichten zouden twee treinen frontaal op elkaar zijn gereden. Een en ander vond plaats ter hoogte van de Henri Polakstraat. Geïn formeerd: Brandweer, GG en GD, commissaris van politie, Officier van Justitie, Pers en technische hulp diensten van de Rijkspolitie' (start dagrapport van de gemeentepolitie Schiedam). Bloed, modder en zweet Niet wetend wat zich zojuist had afgespeeld stapte ik op mijn fiets en meldde mij om 08.00 uur via mijn portofoon in bij de meldkamer van gemeen tepolitie Schiedam: "Anton 12 gaat naar zijn wijk". Ik vertrok vanaf mijn huis in Kethel. En toen klonk het: "Anton 12 wilt u doorfietsen naar de Parkweg. Daar zijn zojuist twee treinen tegen elkaar gebotst." Ik gaf door daar naartoe te gaan. Het ongeluk bleek 07.54 uur te zijn gebeurd, waarbij de D-trein vanuit Hoek van Holland op weg naar Duitsland in botsing was gekomen met de Sprinter die vanaf station Schiedam-Rotterdam West naar Hoek van Holland onderweg was. Twee treinen tegen elkaar, ik had geen idee wat ik aan zou treffen. Allerlei scenario's schoten door mijn hoofd. Toch maar even doortrappen. Toen ik door het Beatrixpark reed hoorde ik steeds meer sirenes van hulpdiensten dichterbij komen. Op de Parkweg 48 Scyedam jaargang 45 nr. 2

Scyedam | 2019 | | pagina 12