Het aanleggen van een waterleiding werd door de gemeente te duur geacht, men besloot een wel te slaan. De grond van het kamp was sterk veront reinigd, hierdoor was ook het water uit de wel, dat als drinkwater gebruikt moest worden ongeschikt voor consumptie. Dit bleek uit rapporten van het Rotterdams drinkwaterbedrijf, dat na laboratori umonderzoek tot de conclusie kwam dat het water totaal ongeschikt voor menselijk gebruik was, omdat het fecaal sterk verontreinigd was. De gemeente besloot toen om de bewoners, totdat er waterleiding aangelegd was, met tankwagens van drinkwater te voorzien. Uiteindelijk werd er toch een waterleiding aangelegd met als bijkomend voordeel, dat ook zeven woningen aan de Oude Dijk op het drinkwaterleidingnet werden aangesloten. Begin februari 1955 werd er op het kamp een voormalige bouwkeet uit Arnhem geplaatst. Deze werd ingericht als kapel en ontspanningsruimte. Later werd er nog een deel aangebouwd als school. Aangezien er nog steeds geen elektriciteit op het kamp aanwezig was, werd er op 25 oktober 1954 door de Vincentius Vereniging afdeling "Woonwa genliefdewerk O.L.V. van Fatima' voor de kerk en voor de 'Don Boscoschool' een elektriciteitsvoor- ziening aangevraagd. Op 18 januari 1955 besliste de gemeente Schiedam echter dat verlichting door petroleumlampen voldoende was. Op 5 december 1959 verhuisde het woonwagenkamp, inclusief de kerk en de school naar de Schiekade. De boerderij van de familie P.M. Verkade, Oude Dijk 51, lag tussen buurtschap Weltevreden en het woonwagenkamp. Eind jaren vijftig van de vorige eeuw brak de vernieuwing aan. De huizen en boerderijen werden gesloopt, de polders worden opgespoten, er kwam een industriegebied. Ook de aanleg van het Beatrix- park en de sportvelden kwamen tot stand. De zondagmiddag wandeling Dam Oude Dijk Polderweg - Kethel - Bijdorp - Dam kunnen we anno 2019 niet meer maken, maar sommigen zullen zich nog wel zo n wandeling herinneren. Scyedam jaargang 45 nr. 2

Scyedam | 2019 | | pagina 27