Fighting Mac De boksvereniging en haar succes groeien weer en in 1966 wordt de schuur in de achtertuin van Wim echt te klein om nog dienst te doen als boksschool. Gelukkig staat er niet ver van zijn huis een geschikt pand leeg: De voormalig Nederlands-hervormde Westerkerk, op de hoek van de Aleidastraat en de Westfrankelandsestraat. Twee jaar later, in 1968 koopt Wim een tabakszaak aan de Westfranke landsestraat 77. Hij verbouwt het pand en begint er een cafetaria genaamd De Smulpaap. Zijn huis, zijn zaak en de bokschool liggen allemaal binnen een straal van 500 meter. In een kamer achter het cafetaria oefent Wim voor zijn nieuwe, zij het tijde lijke, hobby: spijkerbedliggen. In 1969 verbreekt hij in het televisieprogramma van Willem Duys zelfs het wereldrecord. Kort daarna houdt hij deze hobby weer voor gezien. Uiteraard blijft Wim lokaal bokstalent ontwikkelen en ook professionele boksers komen naar Schiedam om bij Boksvereniging De Haan te trainen. Zo komt in 1969 de op Curagao geboren Edwin Nicodemus Alberto, beter bekend als Fighting Mack, zich gedu rende veertien dagen bij De Haan én Vlaardinger bokstrainer Luc van Sinderen voorbereiden op zijn wedstrijd tegen Brit Johny Cook. Helaas staat de Westerkerk op de nominatie om gesloopt te worden en de boksvereniging moet wederom verhuizen. Na gesprekken met de gemeente, ondersteund door een campagne in de lokale media, krijgt Boksvereniging De Haan toestemming om haar intrekken te nemen in het voormalig Volksbadhuis aan de Lange Haven 15. Wim verkoopt zijn cafetaria om de huur en verbouwing van het pand te bekostigen. Het pand staat al enige tijd leeg en verkeert in slechte staat. De vloer is te slecht om de bokstrainingen en het noodzakelijke touwtjespringen te ondersteunen. Met behulp van vele sterke armen plaatst Wim de Haan nieuwe metalen binten onder de vloer. Ook moeten de douchehokjes verwijderd worden om ruimte te maken voor de boksring. Dit moet een gigantische klus zijn geweest, maar al na een paar weken kan er in het oude badhuis getraind worden. Wim de Haan traint zijn pupillen Ton en Dolf Krijgsman, ca. 1970. Foto: Hans de Bakker (Collectie Gemeentearchief Schiedam beeldnummer 19924:). 92 Scyedam jaargang 45 nr. 3

Scyedam | 2019 | | pagina 20