Landskampioen Na alle zelfgebouwde en -verbouwde onderkomens heeft Boksvereniging De Haan in 1972 haar defini tieve onderkomen gevonden. In datzelfde jaar levert de vereniging haar eerste landskampioen. Door de tijdelijke aard van de vele eerdere panden en als gevolg van een grondige stadsvernieuwing in de Gorzen is er van de vroege geschiedenis van Boksvereniging De Haan nog maar weinig terug te vinden. Het café aan de Hoofdstraat, waar De Haan ooit begon, staat er nog. Garage Van der Most, Wim's voormalige huis aan de Mariastraat en de Westerkerk zijn verdwenen. Op nummer 77 van de Westfrankelandsestraat is nog altijd een snackbar te vinden. Wim de Haan heeft nog 45 jaar talenten en recre anten getraind in zijn boksschool. In de jaren tachtig verscheen er op de eerste verdieping een cafetaria en legde hij in de kelder een klein zwembad en sauna aan. Rond die tijd zocht hij ook het podium op als dichter en performer. Hij organiseerde culturele avonden in de boksschool en schreef twee autobio grafieën, waarvan 'Klappen genoeg gehad!' uit 1992 het bekendst is. Uiteindelijk ging Wim ook boven de boksschool wonen, waar hij op 28 januari 2017, op 88-jarige leeftijd overleed. Vloerbinten doorgeroest Voor de boksschool begon daarmee een nieuw hoofdstuk. Hans de Jong, zelf getraind door Wim, is nu hoofdtrainer. Voor het eerst in de geschiedenis mogen ook vrouwen bij Boksvereniging De Haan trainen. Dat ook Schiedamse vrouwen over boksta- lent en -discipline beschikken heeft winnares van het olympisch zilver, Nouchka Fontijn wel bewezen. De boksschool staat nog steeds bekend om de gedegen, traditionele bokstraining en de kameraadschap. Het pand aan de Lange Haven ademt de lange geschie denis van de vereniging, maar ook die van het boksen in Schiedam én Nederland. Oude affiches en foto's van Schiedams bokstalent zijn overal te zien. Inmiddels zijn de vloerbinten die Wim in de jaren zeventig plaatste doorgeroest. De boksschool mag sinds mei 2019 niet meer in het voormalig badhuis Sr tJarn, Aleiddjfraaf. Het kruispunt van de Aleidastraat en Westfrankelandsestraat met links de houten Westerkerk, 1935 (Collectie Gemeentearchief Schiedam), beeldnummer 32004: Scyedam jaargang 45 nr. 3

Scyedam | 2019 | | pagina 21