Met paard en wagen de klanten langs Willem van der Geer - groenteman uit de Kreupelstraat Herman Noordegraaf Net als zijn vader werd Willem van der Geer groenteman in de Kreupelstraat. Het was hard werken, op den duur onmoge lijk, vanwege zijn reuma. De huidige Kreupelstraat doet in weinig herinneren aan de Kreupelstraat van voor de sloop in 1966. In deze toch niet lange straat tussen de Lange Kerkstraat en de Boterstraat, woonden meer dan zestig gezinnen. Er waren ook vele winkels en bedrijven. De straat telde in de jaren dertig twee sigarenzaken (als we de sigarenzaak op de hoek met de Lange Kerkstraat meetellen), een waterstokerij, een kledingszaak, een slagerij, twee melkwinkels (waarvan een met paard en wagen), een kruidenierszaak, een groenteboer (met hondenwagen), een bakker en een winkel voor brood en banket. Er waren ook twee pakhuizen en de groen- tehandel van Willem van der Geer. Bekende persoon Willem Leendert van der Geer (8 januari 1904 - 10 december 1969) was de zoon van Cornelis van der Geer (1870-1934), die als groenteman gevestigd was in het pand Kreupelstraat 58. Willem had net als zijn vader geen groentewinkel, maar ging met groen tewagen en paard de klanten langs. Het gezin telde zes zonen en een dochter. Van de zonen werkten er vier mee in het bedrijf. Het werd dan ook C. van der Geer Zonen. Na het overlijden van hun vader ging Willem zelfstandig verder vanuit de Kreupelstraat 48, de broers Gerrit en Huib vanuit de Kreupelstraat 56. W.L. van der Geer, (1904-1969) handelaar in Aardappelen, Groente en Fruit, wonende Kreupelstraat 48, waar hij een pakhuis en een stal voor het paard had. Hier met zijn fraai opgemaakte wagen op het Proveniersplein. (Collectie Gemeentearchief Schiedam) beeldnummer 27334. 96 Scyedam jaargang 45 nr. 3

Scyedam | 2019 | | pagina 24