compleet avondje uit ervan maken, met eten en randentertainment. Nog steeds is een bezoekje aan een filmtheater of bioscoop populair, ondanks alle andere mogelijk heden waarop men in deze tijd film kan kijken. Bioscoopgeschiedenis van Schiedam De eerste vaste bioscoop in Schiedam was de 'Schie- damsch Bioscoop'in 1912, op de Nieuwe Haven. Deze vertoonde direct in het openingsjaar een blockbuster, zoals we dit nu noemen, namelijk een film over de ramp met de Titanic, die eerder dat jaar plaats vond. 'In Nacht und Eis - Der Untergang der Titanic' was een Duitse stomme film die tussen 5 en 18 oktober 1912 draaide in Schiedamsch Bioscoop. De Schiedamsch Bioscoop vertoonde naast die dramatische film over de Titanic een licht randpro- gramma. 'Voor en na de voorstelling der Titanic- ramp werden eenige films van meer opwekkende aard vertoond, waaronder "Parijs en zijne beziens waardheden" (Pathé color). - Een goede gedachte der bioscoop-ondernemers was het zeker, na de Titanic- ramp als extra nummer nog een vrolijk stukje te geven, dat het publiek, onder den indruk van het groot zeedrama, weder in goede luim bracht. Wel voldaan scheidde dan ook de talrijke aanwezigen - de zaal was geheel bezet - op het reeds gevorderd uur. Weet Schiedamsch Bioscoop steeds films die voor een zeer gemengd publiek te genieten zijn, te geven en vermijdt ze al wat haar als "prikkel-bios coop" zou kunnen aanduiden, dan zal ze zich zeker bij voortduring in de gunst van het Schiedamsch publiek mogen verheugen.'1' In juli 1915 veranderde de bioscoop van naam naar Flora. De laatste voorstellingen in Flora vonden plaats op 29 oktober 1923. Flora verhuisde 'Van I) (Nieuwe Schiedamsche Courant (NSC), 8 oktober 1912). Scyedam jaargang 45 nr. 3 77

Scyedam | 2019 | | pagina 5