K&i» hoHeW Opheffings uitverkoop CASA 10 tot 40% 10 tot 40% 10% korting. 59.90 korting!!! korting!!! 10% grote spleten ertussen, waar menig kaaskruimeltje doorheen gegaan moet zijn, voer voor de muizen en ratten in de kruipkelder. Maar ik haalde er mijn kale broodjes, omdat die mensen - hun naam is me ontschoten iets aandoenlijks aardigs hadden. Al die relaties leverden een netwerk op, waardoor je als een van de eersten op de hoogte was dat er een pand op het goede stuk van de Hoogstraat - tussen Koemarkt en Appelmarkt - beschikbaar zou komen. Je moest er als de kippen bij zijn, want de belangstelling onder winkeliers om een pand te huren was groot. Zo kwamen we via de schoenhan- delaarsfamilie Jansen uit de Gorzen aan het pand Hoogstraat 23 waar we ZaZoe openden. Die zaak bracht ons in contact met woninginrichter Rijn bende aan de overkant. Die ging met pensioen, wij kochten het dubbele pand Hoogstraat 30 en 32 en verhuisden Casa ernaartoe, waar de winkel van deze naam nog steeds is gevestigd. Op nummer 21 zat het groentewinkelechtpaar Thebes inmiddels achter de spionnetjes in hun woning boven de winkel. De winkel huurden wij en deden de voormalige bestem ming eer aan met de naam 'De Tomaat'. Uiteindelijk Ribcordbroeken Ribcordbroek Alle wintertruien Alle jacks Code blue Spijkerstretch Cars eg qn Bijna alle andere spijkerbroeken Alle bandplooibroeken en kostuums voor 125.- huurden we ook de winkel op nummer 7, de voor malige kaaswinkel. Internet Het leek wel Monopoly. Onlangs werd overigens van dit bordspel de Schiedamse editie gelanceerd. 'Nieuwsgierig waar de Hoogstraat staat, als we dit college moeten geloven, toch zeker op de plek van de Kalverstraat', schreef raadslid Maarten Reuderink. Raadslid Andreas Rose antwoordt hierop: 'Het centrum (Hoogstraat) is natuurlijk de pot in het midden. Logisch, daar verdwijnen ook alle belas tingen via de kanskaartjes.' De Hoogstraat was en is voor mij een straat van menselijke verbinding. Tot 1990 was ik er winkelier. Ik maakte de goede tijd mee, nog voordat De Nieuwe Passage was gebouwd en voordat je ook maar iets via internet kon kopen. Het zal nooit meer een straat worden met alleen maar winkels. De woonfunctie zal toenemen. Het blijft een straat van en voor mensen.-^ wegens verhuizing bij Hoogstraat 120, Schiedam (topmerken!! Ball/News, en Cars, normaal 79.90, 89.90, en 99.- nu 69.90 2 (Cars, wijd met knopen) van 89.90 nu (Japanse kwaliteit spijkerbroek) C Q van 109 - nu 99 - 89.90 nu vanaf (o.a. Panmo).: (wo.-avond do.-avond geopend) Diverse modellen) '»"3r*iS:r Scyedam jaargang 45 nr. 4 131

Scyedam | 2019 | | pagina 23