Van Beuningen Rotterdam en Stedelijk Museum Schiedam. Hoewel Piet van Stuivenberg, misschien geen bekende naam (meer) is, hebben vele Schiedammers zijn werk vast wel eens gezien. Op het buitenterrein bij de ingang van Schiewaegh staat namelijk sinds 1968 zijn beeld 'Geborgenheid'. Bij de onthulling van het beeld zei de toenmalige directeur van het Stedelijk Museum Schiedam, Hans Paalman, daar over: "Uit het werk van Piet spreekt 'het heilige moeten'. Deze stilering prikkelt de fantasie om er iets herkenbaars in terug te vinden. Je kunt als het ware 'in de lijnen van het beeld op reis gaan'". (Rotterdamsch Nieuwsblad, 17 mei 1968). Aart: "Het beeld 'Geborgenheid' hakte mijn vader bij de Rotterdamse Marmer Industrie NV (RMI) aan de Zestienhovensekade in Rotterdam-Over- schie. Op de steenhouwerij werd steen gezaagd en er werden bijvoorbeeld platen voor gebouwen op maat gemaakt. Dat was dus een ideale plek. Hij hakte niet alleen en-taille-direct in de steen, maar als het een opdracht was, dan maakte hij soms een modelletje. Daarnaast zette hij wel eens een tweedimensionale afbeelding op de steen en verder kwam er dan altijd iets uit wat eigenlijk al in de steen gevangen zat. Mijn vader verloste dat." Aart vertelde graag over zijn vader en liet daarbij ook trots het een en ander zien. Zo wees hij tijdens het gesprek naar een beeld van een moeder met kind. "Dat beeld is De Zaaier. Als je goed kijkt, zie je dat het personage een zaaibeweging maakt. Ik weet niet ing in het gebouw van de Rotterdams list W. A. Wagener (met bril) en de Hi iberg door het Anjerfonds Rotterdam uit. Collectie Ary Groeneveld. Gemeei Scyedam jaargang 46 nr. 3 91

Scyedam | 2020 | | pagina 19