Boekennieuws Baken van de Gorzen - geschreven en uitgegeven door Ted Konings p Caroline Nieuwendijk kerken, en te weinig gelovigen, om nog langer door het bisdom Rotterdam te worden onderhouden. Door velen, zoals de Vrienden van de Heilige Hart- kerk, is geprobeerd de kerk nog open te houden. Dit is zestien jaar lang gelukt. Maar nu is de kerk dan toch ontdaan van haar functie. Feest der herkenning Als eerbetoon aan de kerk, maar vooral aan haar gemeenschap, heeft Ted Konings - onder meer journalist en oprichter Schiedam24 - een lijvig boek geschreven (239 bladzijden). Hij gaat hierin vooral in op de mensen. Elke Schiedammer zal bij het openslaan van dit boek wel een naam tegen komen of een foto zien van iemand die hij of zij Op 13 september 2020 werd in de Heilige Hartkerk in de Gorzen de laatste eucharistieviering (Heilige Mis) gehouden. Een bijzondere gebeurtenis door twee zeer verschillende factoren. In september 2020 was het coronatijd. Weliswaar geen lockdown, maar een coronatijd met versoepelde maatregelen, en ook dat had invloed op de viering. De andere factor was er ook één die tot droefheid stemde: de kerk zou aan de liturgie worden onttrokken. Oftewel: de kerk zou haar religieuze betekenis verliezen en niet meer als kerk worden gebruikt. Voor de direct betrokkenen was dit geen verrassing. Al decennia liep het aantal kerkgangers terug. Sinds 2004 stond de kerk op de nominatie om te worden gesloten. Schiedam telde teveel rooms-katholieke De Heilig Hartkerk in 1927 20 Scyedam jaargang 47 nr. 1

Scyedam | 2021 | | pagina 20