tot Administratie Stads-Ziekenhuis. Zij heeft echter maar kort in de gemeenteraad gefunctioneerd. Op 15 februari 1920 veranderde haar leven door het overlijden van haar man, nog maar 34 jaar oud, als gevolg van de Spaanse griep. Kort daarna, op 17 maart, overleed haar vader door een hartaanval (een familiekwaal) in Christiana (nu Oslo geheten). Hij maakte veel reizen voor zijn werk, in het bijzonder naar Scandinavië. Uiteraard was dit voor Stien een heel moeilijke periode. Zij was daarom grotendeels afwezig bij de raadsvergaderingen. In september 1920 diende zij haar ontslag in wegens vertrek uit de gemeente. In de raadsvergadering van 1 oktober stond burgemeester Gijsen stil bij haar vertrek. Zij had, hoewel maar kort lid, getoond een helder inzicht te hebben in de gemeentezaken. Het was te betreuren dat zij onder droeve omstandigheden Schiedam ging verlaten. Namens de hele raad bracht hij haar de beste wensen over. In een advertentie in de (rooms-katholieke) Nieuwe Schiedamsche Courant van 29 oktober 1920 vinden we een advertentie: 'Mevr. Wed. C. Nolet-Kreijns Hamont (België) p.p.c.' (ten afscheid). De reden dat zij naar Hamont verhuisde, was dat zij bevriend was met een non op de kostschool in Hamont. Zij verrichtte enige werkzaamheden op de school, maar sloeg haar vleugels verder uit. Zij werd namelijk adjunct-directrice op de RK School voor maatschappelijk werk in Sittard. Deze school, in 1920 gesticht was de eerste rooms-katholieke school van die hoedanigheid in Nederland. Dat zij actief was in de rooms-katholieke vrouwenbeweging blijkt uit een vermelding in het Katholiek Sociaal Week blad van 23 februari 1924 over haar deelname aan het internationale Arbeiderscongres in Brussel als vertegenwoordiger van de Federatie van de leidsters in de Roomsche Vrouwenbeweging. Naar Canada In 1926 nam haar leven weer een wending. Op 17 april 1926 trouwde zij met de timmerman/ aannemer Francesco Catenazzi (roepnaam Ceck of Cech) (1899-1975) in Ascona, in Zwitserland bij de Italiaanse grens. Zij ontmoette hem toen zij op bezoek was bij Molly, die wegens gezondheidspro blemen kuurde in Ascona. Uit dit huwelijk werden Bezoek of in Ascona of in Kaatsheuvel, omstreeks 1934. Van links naar rechts; Rosemarie Catenazzi, nichtje Schalken, Molly Nolet, nichtje Schalken, Stien Kreijns, Choukie CatenazziCo Schalken-Kreijns. Foto: collectie Suzanne Davids. 28 Scyedam jaargang 47 nr. I

Scyedam | 2021 | | pagina 28