Architect Van Duin in Schiedam: Sandvik Staal N.V. Jan Cees van Duin Steef van Duin had van 1 947 tot circa 1 990 een eigen architectenbureau. In Schiedam ontwierp hij begin jaren '60 het pand van Sandvik Staal N.V. aan de 's-Gravelandse- weg 401. Ook was Van Duin de architect van uitbreidingen die werden gerealiseerd in respectievelijk in 1967, 1973 en 1980. Stephanus van Duin (Steef) ontwierp aanvankelijk veel portiekwoningen, woonhuizen en kantoren, met name in Rotterdam. Delen van wijken in Char- lois, IJsselmonde en later Prins Alexander zijn door hem ontworpen. Met zijn kantoor ontwierp vhij ook bungalows en fabrieksgebouwen. Het kantoor, op zijn hoogtepunt met zeventien medewerkers, was vanaf 1953 gevestigd op de Adm. de Ruyterweg 32-38 in Rotterdam. Als architect was hij lid van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) en als stedenbouwkundige van de Bond van Stedebouw kundigen (BNS). In de jaren '70 had Van Duin naast het kantoor in Rotterdam een kantoor in Oudorp (bij Alkmaar). In of rond 1990 hief hij zijn bureau op. Sandvik Staal N.V. Sandvik Staal N.V. te Schiedam behoort met nog zon vijftig dochtermaatschappijen tot het Zweedse concern Sandvikens Jernverks A.B. te Sandviken. Sandvik Staal maakte producten van hoogwaardig kwaliteitsstaal en ook pijp, staaldraad en bandstaai, voornamelijk in roestvrije soorten en stalen trans portbanden. Sandvik verkocht ook hardmetalen gereedschappen, zoals draaibeitels en mijnboren, bekend onder de naam Coromant. Sandvik is een grote leverancier van apparatuur en gereedschappen en levert diensten, ondersteuning en technische oplossingen voor onder meer de mijnbouw. De Nederlandse vestiging werd op 1 oktober 1949 opgericht. Een tweetal mensen begon met de verkoop van staal van het Zweedse moederbedrijf in 'Het Witte Huis' in Rotterdam. Spoedig verhuisde het naar het Groothandelsgebouw. Het bedrijf was vooral een verkooporganisatie. De beschikbare ruimte in het groothandelsgebouw bleek al snel te klein. In de jaren '50 en '60 was Cees Sollart directeur van Het Sandvik-gebouw bij de oplevering in 1963. Foto: Jan Klein. Collectie Jan Cees van Duin. 36 Scyedam jaargang 47 nr. I

Scyedam | 2021 | | pagina 36