Pa vond dat niet goed, Glyn ging dus naar de LTS, de UTS en werd vertegenwoordiger in hout. Zijn broer klom op tot eerste stuurman bij de Shell. Waarom Glyn niet de zee op mocht, is nooit duide lijk geworden. Waterdicht Herinneringen aan die zestig jaar zijn er natuurlijk volop. Toen Glyn een jaar of 16 was en het korps op Pinkster-ontberingskamp was, gingen ze met grote koopvaardijsloepen naar de Biesbosch. De ene helft roeide en de andere helft rustte uit en daarna draaide de rollen om. Eén van de jongens had net een horloge gekregen voor zijn verjaardag. Ondanks de waar schuwingen om het veilig in het kamp te laten, had hij het omgehouden. Maar tijdens het rusten werd er ook gestoeid, waardoor het horloge overboord sloeg. Meteen begon de jongen te jammeren. Waarop een leider zei: "Ach, joh het ding is toch waterdicht!" De zeekadetten sloegen vaak hun kamp op bij Pampus. Dan lagen de zeekadetten letterlijk voor Pampus, wat veel zeventiende-eeuwse zeeschepen vroeger ook deden voordat ze Amsterdam konden bereiken. Maar de zeekadetten hadden natuurlijk een ander doel: de zee op en een geslaagd kamp hebben. Tijdens een kamp waren de drie sloepen het water op en bleef Glyn achter met een andere offi cier om te koken. Eten koken voor de kadetten was lange tijd de taak van Glyn. Ineens stak er een storm op, halsoverkop moesten de mannen de stokken uit de tenten halen en de tenten plat leggen, want deze dreigden de lucht in te gaan. Even later zeilde er een zeilboot langs. Het meisje dat samen met haar vriend in de boot zat, sprong er ineens uit. Ze had geluk want het water is daar zeer ondiep en ze kon snel het land bereiken. Kenne lijk was ze zo bang geworden dat ze niet meer in de boot wilde zitten. Glyn sloeg een deken over het verkleumde meisje en liet haar bij het kookvuur zitten om op te warmen. Een paar uur later stonden de ongeruste ouders en de vriend van het meisje voor zijn neus. Had hij misschien Ja, hoor die zit daar. Als dank kregen de zeekadetten 100 gulden. Een enorm bedrag voor die tijd. Blauwe hap Eens in het jaar zijn er de Nationale Zomerkampen van tien dagen bij het Marine Opleidingskamp (MOK) bij Hilversum. Alle zeekadetkorpsen gaan daar de strijd met elkaar aan. Vroeger fietsten ze, It Lei<Ker zeilen in een zeilboot tijdens het Zomerkamp in 1964. Glyn zit vooraan in het midden. Collectie Glyn Stoker Scyedam jaargang 47 nr. 3 133

Scyedam | 2021 | | pagina 43