Erespeldje Historische Vereniging Schiedam ERESPELD3E 84 et bestuur van de Historische Ver eniging Schiedam nam midden in de coronapandemie het besluit om leden te eren. Zeker tijdens deze crisis werd opgemerkt hoeveel leden zich inzetten om activiteiten voor de vereniging door te kunnen la ten gaan. Die inzet wilde het bestuur graag erkennen en belonen. Een eerste gesprek bij Lou van Rossum en Taco Nijman van goudsmidatelier Tafel van Goud volgde. “We maakten eerder wel een enkel speldje maar nooit een serie. En we werken zelf alleen met goud, vrijwel nooit met zilver. Het was een zoektocht”, stelt Lou achteraf vast. Toch waren ze beiden gelijk enthousiast voor het idee. Dorp met stadse gemakken Lou is afgestudeerd als historicus en beiden volgden, als nieuw lid van de HVS, de Ken-uw-stadcursus. De Historische Vereniging Schiedam is voor hen dus niet onbekend. Sinds dit echtpaar in 2017 Rijswijk ver ruilde voor een pand aan het Oude Kerkhof, zijn ze redelijk geaard in Schiedam. Hier vinden ze dorpse gemoedelijkheid met alle stadse gemakken binnen Het was een uitzonderlijk ver zoek, volgens Taco en Lou van goudsmidatelier Tafel van Goud. Maar over de vraag van het bestuur van de Histori sche Vereniging Schiedam of zij een speld wilden ontwer pen met het logo van de HVS, hoefden ze niet Lang na te denken. “Schiedam is een ruwe diamant, werkelijk een parel, wij voelen zo’n verbinding met de stad en de mensen dat we gelijk ‘ja’ zeiden.” Inmiddels zijn er vier speldjes uitgereikt aan Leden als waardering voor zijn/ haar verdienste voor de vereni ging. tekst Marianne Ames r UJ U ‘Ontwerp proces was een zoektocht9 Hr jdk

Scyedam | 2022 | | pagina 12