■F TAFE! 85 Eigenlijk zijn het heel slechte verkopers maar vooral goede makers, echte creatie- velingen. Na het maken van een afspraak wordt een klant vorstelijk ontvangen in hun atelier. Vriendelijk word je gevraagd je jas uit te doen, te gaan zitten en watje wilt drinken. Ze nemen graag de tijd voor een mooi en persoonlijk ontwerp. Die intimi teit ziet de klant later vaak terug in het ontwerp van Lou. Als sieradenontwerpster voert zij vooral de gesprekken. “Ik doe mijn werk aan de Tafel van Goud en Taco werkt vanachter de werkbank. De werkplaats, dat is Taco’s domein.” handbereik. Ook de coronatijd hebben ze (zie kader) gelukkig goed doorstaan. “Nul euro ondersteuning en 35 weken dicht in twee jaar: ga er maar aan staan!” Af en toe stuurden Taco en Lou foto’s om het HVS-bestuur mee te nemen in het ontwerpproces. Uiteindelijk ligt er nu een serie unieke speldjes in de kluis van het atelier. Vier speldjes zijn inmiddels uitgereikt. Erespeldje voor vier Leden Tijdens de Algemene Ledenvergadering werd het echtpaar Meijer verrast met een speld. Grada Meijer is actief in de werkgroep Archivering, is lid van de groep gastvrouwen/ gastheren en levert hand- en spandiensten waar het nodig is. Sjaak Meijer heeft twee termijnen in het bestuur mee gedraaid en omdat de vernieuwing van de website door de coronapandemie uitliep, heeft hij zich uiteindelijk acht jaar lang als bestuurslid ingezet op verschillende fronten. Tevens werden twee speldjes uitgereikt bij de afsluiting van de Ken-uw-stadcursus eind maart. Aan Wim Snikkers werd de onderscheiding toegekend vanwege zijn jarenlan ge inzet voor de vereniging, onder andere als bestuurslid en redactielid. Ter gelegenheid van het 15-jarig jubileum van de KUS-cursus werd ook initiatiefnemer en oud-be- stuurslid Dick Gelderblom geëerd met een speldje. Zwarte zegellak Ook het ontwerpproces voor de HVS- speld ging niet over één nacht ijs. Lou: “We hebben zo zitten puzzelen. Doen we de knop van de speld rond of vierkant? Hoe zorgen we voor meer diepte in het logo? We hebben de speld gezandstraald om te kijken wat het effect zou zijn. Verder vroe gen we ons af wat er zou gebeuren met het ontwerp als we de ruimte naast het logo zouden laten vollopen. En waarmee? Daarop hebben we gekozen voor zwarte zegellak. Dat is toch een mooi detail voor een historische vereniging?” I 00 GOUDSM1DATELIER CM CM Gebakjesboete Lou en Taco hebben waar schijnlijk de bekendste en meest uitzonderlijke boete in de coronacrisis gekregen. Hoewel ze dachten zich aan de coronare- gels te houden (een ontmoeting op afstand in de buitenlucht, niet dichter bij elkaar dan 1,5 meter) kregen zijzelf en hun (schoon-) ouders een fikse boete. “Vanwe ge samenscholing. Hilarisch als je weet dat het om het eten van een gebakje ging.” Daarop is het stel dertig seconden in een NOS- □ournaal te zien geweest waarna er een jaar óver hen is gesproken. “We staan - als we eerlijk zijn - liever in de krant met ons werk.” Gelukkig kregen de Schiedam mers veel positieve reacties en werd de crowdfundactie ‘Schie dam met slagroom’ van Reinard Maarleveld een eclatant succes. Als de zaak achter de rug is (het is namelijk nog steeds niet af gerond, de zaak ligt nog voor bij het OM), zal de opbrengst van de actie worden gedoneerd aan de Voedselbank. Foto: Lizzy Zaanen. -j-y

Scyedam | 2022 | | pagina 13