89 Schiedam alle zeven delen aan de beurt komen ben ik vergeten, echter niet de sfeervolle momenten in de klas. Dit is ook het jaar waarin de oogarts mij een bril voor schrijft. Vanaf mijn bank in het lokaal heb ik moeite de cijfers en letters op het schoolbord te lezen. Het is meester Soeters die mijn ouders er opmerkzaam op maakt... Maar een bril is ‘stom’, met name als je in de klas de enige bent. Dus draag ik hem alleen op school als het niet anders kan. tocht over de Nieuwe Waterweg herinner ik me zeer weinig. Vanuit ons huis op de Havendijk kun je in de verte de schepen voorbij zien komen. Nu tuur ik ter hoogte van de jachthaven in omgekeerde richting of ik het puntdak met de drie ramen kan zien. Het lukt me niet. Mijn bril ligt thuis... Hoe lang duurt een vaartocht Schiedam- Hoek van Holland in 1947? Ik weet het niet. Maar daar stappen we in elk geval weer aan wal en wandelen we keurig in de rij naar het strand. Waar we die dag einde loos veel spelletjes doen met elkaar en met de juffen en meesters die meegereisd zijn. Het moet een fraaie, zonnige dag geweest zijn, want er is maar één ding dat ik bij de strandtent voor mijn zakgeld wil kopen: een zonneklep. De zon staat al hoog aan de hemel als het nogal verlegen jongetje de schroom van zich afschudt en het geld bij zijn meester opvraagt. Die zonneklep gaat de rest van de dag niet meer af... Schoolreis Aan het eind van het schooljaar gaan we voor het eerst per boot op schoolreis. Mijn moeder brengt me naar het Hoofd waar de boot klaar ligt. Ik krijg een gulden zakgeld mee. Maar dat bedrag vindt ze ken nelijk veiliger in handen van meester Soeters dan in de broekzak van een negenjarig jongetje... De boot vertrekt, maar we weten nog niet waarheen. Van de u z a S V i vb 1 In het herdenkingsboek ‘50 jaar Kweekschool met den Bijbel’ (Rotterdam, 1957) wordt zijn naam genoemd bij de geslaagden in het schooljaar 1939. Afbeelding 6 ‘t Hoofd in de jaren 40. Links onder de bomen hetSchrei- ershuisje. Op de voorgrond is duidelijk te zien dat van een Maasboulevard nog geen sprake is. Col lectie auteur. Afbeelding 5 In de Soete Suikerbol, 28e druk, deel 1. Het stripverhaal over de vriendelijke, dikke bak ker en zijn sikkeneurige, magere vrouw staat aanvankelijk in het gereformeerde dagblad De Standaard en verschijnt in 1936 voor het eerst in boekvorm. Foto: auteur. oO 'T CM CM aatjes van van de Hulst jr. W. G. van de Hulst nam

Scyedam | 2022 | | pagina 17