■M 119 et bericht was opmerkelijk omdat, na het besluit van B&W aan de gemeenteraad van Schiedam om de erf- pachtovereenkomst met J. Broekzitter per 30 januari 1920 te ontbin den, er verder geen mededelingen meer verschenen. Zijn al betaalde erfpachtpen- ningen over de jaren 1918 en 1919 werden aan hem terugbetaald. De reden van ontbinding werd niet openbaar gemaakt. Broekzitter, een Rotterdamse uitbater van horecabedrijven, had op 31 januari 1917 toestemming gekregen voor de bouw van een Hotel-Koffiehuis-Restaurant met Schaftlokaal. Het gebouw werd gepland te genover de hoofdingang van Scheepswerf Nieuwe Waterweg. Voor deze scheepswerf zou ook in het gebouw een Schaftlokaal gebouwd worden, zodat alle medewerkers van de scheepswerf indien gewenst daar de lunch konden nuttigen. Het Koffiehuis was meer bedoeld om de wandelaars in het Sterrebos de gelegenheid te geven een kop koffie te nuttigen. De uitgegeven grond was 17 bij 57 meter. De eerste tekenen dat de plannen voor de bouw van een hotel toch doorgingen was een voorstel van B W op de agenda van de gemeenteraad op 3 februari 1922. Het betrof: “Agendapunt 17, Voorstel van B&W om aan J. Broekzitter in Rotterdam in erf pacht te geven een perceel bouwterrein, ter grootte van 644 m2 met dien verstande dat deze uitgifte een geheel zal uitmaken met het hem bij raadsbesluit van 2 December 1921 voor de oprichting van een schaftlo kaal en logement in erfpacht uitgegeven terrein in het Sterrebosch.” Prachtig gelegen aan de Maas met brede terras sen zowel boven als beneden, gezellige zalen en frisse slaapkamers en van alle gemakken voor zien, maakt het kolossale gebouw een keurige indruk. Het plan voor dit werk is ontworpen door architect P. Sanders en daarna zelfstandig uitgewerkt door den aannemer George Meyer met behulp van den opzichter tekenaar Jan Wolfjes Jr.; de uitvoerder is de heer Karei Kröhne. De restau ratie- en café-zalen munten uit door ruim een artistieke inrichting. Langs de wanden zijn ei kenhouten lambrizeeringen aangebracht, terwijl het overige meubilair en de reusachtige buffetten eveneens van dit materiaal vervaardigd zijn; de firma Dik heeft voor een en ander haar uiterste best gedaan en is in haar poging om iets moois te geven, uitstekend geslaagd. “Het nieuwe hotel-café-restaurant en autogarage ‘t Sterrebosch wat de eigenaar de heer J. Broek zitter aan de Admiraal de Ruyterweg nabij de Furness in het Sterrebosch heeft laten optrekken en waar sinds October met ijver aan is gewerkt, zal morgen worden geopend, waardoor in een lang gevoelde behoefte op een royale manier wordt voorzien. De opening Eerst op 6 oktober 1922 werd in de Nieuwe Schiedam- sche Courant gemeld dat door de heer J. Broekzit ter aan de heer G. Meijer in Rotterdam de bouw was opgedragen van een hotel-restaurant-café annex autogarage en schaftlokaal volgens ontwerp van de heer P. Sanders, architect in Schiedam. In april 1923, een maand voor de opening, werd bij de gemeente Schiedam een alcoholvergunning aangevraagd voor het schaftlokaal. Op 9 mei 1923 werd het hotel-café- restaurant feestelijk geopend. De Nieuwe Schiedam- sche Courant, die voor de opening toegang had tot het hotel, wijdde er een artikel aan. Afbeelding 2 Hotel Ster rebosch in 1927 met de ingang van het café. Rechts het Kilome- terlaantje naarde Maaskant. Fotograaf onbekend. Foto: Stadsarchief Rotterdam 4181- RDM-6528. CM CM s a u

Scyedam | 2022 | | pagina 11