I HOTEL STERREBOSCH 120 Slechts een jaar na opening komt Broekzitter met zijn hotel Sterrebosch al financieel in zwaar weer. Het is niet duidelijk, of dat te wijten was aan de gedane Aan de verlichting is bijzondere aandacht en zorg besteed. In het restaurant zijn de ornamen ten uitgevoerd in eiken- en ebbenhout, waarin gebrandschilderd glas is gevat, volgens speciaal procédé; in het café is eveneens dit glas voor de verlichting gebezigd, daar is het evenwel in zwaar brons ingesloten. De installatie is uitgevoerd en geleverd door het electro-technisch-bureau J. B. A. Blaauboer, terwijl de ornamenten zijn gefa briceerd op de ateliers ‘de Honsel’ in Den Haag, onder de kunstzinnige leiding van den heer Frits Woltjes en technische verzorging door den heer v. Cranenburgh. Leverancier en fabrikant kunnen met recht trotsch op hun arbeid zijn. De rubbervloeren in mooie kleuren en patronen zijn door de firma Lieshout aangebracht; de firma Vincent zorgde voor de geheele verwarmingsin- stallatie en constructie, de Eerste Rotterdamsche combinatie voor het degelijke stukadoorswerk, Dekker voor de beschildering en d’Agnolo legde de sanitaire vloer in het heldere schaftlokaal. investeringen in het hotel Sterrebosch in Schiedam of dat het kwam door het afbouwen van zijn café in Rotterdam. De officiële faillietverklaring van de heer J. Broekzitter werd op 23 november 1923 door de Rot terdamse Rechtbank gedaan. Daarop volgde de verko ping; in een lijvige advertentie in de Nieuwe Schie- damsche Courant kon het publiek lezen dat er een openbare verkoping van het Hotel Sterrebosch op 11 en 18 januari 1924 in het gebouw van de RK-Volksbond aan de Lange Haven in Schiedam gepland stond. Het hotel werd op 18 januari door D. Erdman en D. Boddeüs ingezet op 64.300,00 en uiteindelijk verkocht voor 73.069,85 (inclusief inventaris). De nieuwe eigenaar werd via de dagbladen niet bekend gemaakt. Wel zien we de heer J. Broekzitter terugke ren als buffetchef en beheerder van het hotel, die met een advertentie in het Rotterdamsch Nieuwsblad van 26 januari 1924 bekendmaakte dat het hotel heropend zou worden op zaterdag 2 februari 1924. Het eerste grote evenement, dat georganiseerd werd in de grote zaal achter het hotel, was een concours van de Anti Poedel Kegelclub. Om die reden werd de grote zaal omgebouwd tot een waar kegelparadijs. De opdracht voor de verbouwing werd gegund aan Th. J.J. Eyken uit Rotterdam. Het toernooi duurde van 28 juni tot 14 juli 1924. De prijsuitreiking vond echter plaats in zaal Musis Sacrum. Er vonden met regelmaat bijeenkomsten plaats van verschillende verenigingen, zoals de Kinologen Club. Zowel in 1925 als in 1931 werd een aangevraagde dansvergunning voor het hotel geweigerd. De wei gering in 1931 kwam van het hoofd van de politie. De vraag van Broekzitter aan de politie, waarom het geweigerd werd, werd vervolgens doorgespeeld naar de burgemeester, die er het zwijgen toe deed. Het is mogelijk dat de voorvallen van enkele knok partijen door varensgezellen in het hotel als gevolg van overmatig alcoholgebruik, net als de in de pers terugkerende klachten over geluidoverlast van muziek op het terras, de gemeente wat huiverig maakte om er een grote uitgaansgelegenheid van te maken. Ook verschenen er regelmatig open brieven in de kranten met klachten over het “gejakker” van auto’s over de zandpaden van het Sterrebos. Ook de chauffeur van de auto van het Hotel Sterrebosch, die tegen betaling klanten ophaalde uit het centrum van de stad, werd alom bekritiseerd vanwege zijn ietwat “wilde” rijstijl. Het faillisement Het pand bestond uit: Groot Schaftlokaal voor de werknemers van Scheepswerf Nieuwe Waterweg. Twaalf logeerkamers Ontbijtzaal, keuken, kelders Twee woonkamers, badkamer en balkon Drie zolderkamers en vijf slaapkamers Garage Erfpacht/1.309 per jaar. Schaftlokaal wordt theaterzaal Broekzitter probeerde nog het naderend onheil van een faillissement in 1932 een halt toe te roepen door de grote zaal achter het hotelgedeelte geheel te laten verbouwen om er onder meer toneelvoorstellingen te geven. Echter: de crisis binnen de scheepsbouw, waardoor er vanaf 1925 een roerige tijd ontstond Boven bevinden zich de slaapkamers, naar de eischen des tijds ingericht, met warm- en koud- waterleiding enz., de ontbijtzaal geeft een heerlijk uitzicht naar alle kanten, evenals het groote kie- zelterras. Onnoodig te zeggen dat ook de andere afdeelingen zooals kelder, keuken en proviand kamer onberispelijk van uitvoering en installatie zijn; zelfs ontbreekt de electrische koelmachine niet. Hoewel dit alles z.g. zonder architectuur is gebouwd zullen de heer Meyer en zijn opzich ter Woltjes van hun werk dat zij onberispelijk opgetrokken en smakelijk gestoffeerd hebben veel eer inoogsten, en ieder die hetzij te voet, per fiets of met de auto, die een geregelde dienst vanaf de Koemarkt met „t Sterrebosch” zal onderhouden, een bezoek aan deze moderne inrichting brengt zal over zijn tochtje geen teleurstelling ondervin den, want een en ander is de moeite waard om in oogenschouw te worden genomen.” ui c tA

Scyedam | 2022 | | pagina 12