I j 1 121 5 bij Scheepswerf Nieuwe Waterweg, zorgde voor een sterke afname van het aantal bezoekers, dat het Schaftlokaal bezocht. Wellicht dat ook de komst van Hotel de Kroon met uitgebreide kegelbanen in het centrum van Schiedam (1927) ervoor zorgde dat de loop naar Hotel Sterrebosch minder werd. Het leidde tot drastische maatregelen, getuige onderstaand artikel in de Schiedamsche Courant van 29 juli 1932: “Toen de „Nieuwe Waterweg" steeds meer ar beiders ontsloeg en het aantal hunner tot een minimum beperkte, zag de heer Broekzitter, ex ploitant van hotel Sterrebosch, zijn schaftlokaal voor arbeiders ook met de dag leger worden. Het aantal arbeiders dat van dit lokaal gebruik maakte, werd zoo gering dat de heer Broekzitter ten langen leste besloot om die grote, ongebruik te ruimte voor nuttiger doeleinden geschikt te maken. De hulp van timmerman, metselaar en schilder werd ingeroepen en nu is het schaftlokaal in een keurige feest- en vergaderzaal omgezet. In deze zaal staan 575 met leer beklede stoelen. Ze kan door schotten, die in stijl beschil derd zijn, verdeeld worden in kleinere zalen, zodat kleine bijeenkomsten niet in een grote zaal hoeven onder gebracht te worden. Een toneel dat de helft van de breedte der zaal beslaat, en voorzien is van passende coulis sen (een huiskamer-interieur en een bosgezicht), is aan de zuidzijde van de zaal gemaakt. Het wordt door 13 sterke lampen beschenen en is langs het front in moderne stijl beschilderd, geheel passend aan de zaal, die in een lichtbruine kleur is gehouden. Naast de toneelruimte zijn twee •UZ* TC Olli C/tM n w Afbeelding 4 Het voormalige hotel Sterrebosch in 1974 na de sluiting van Swarttouw, die het voormalige hotel in 1939 na een verbouwing in gebruik had genomen als tekenkamer. We zien nog de poort van Scheepswerf Nieuwe Waterweg. Aan de rechterkant zien we dat het wandelpad naar de vroegere Maaskant is afgesloten met een hek. Dat markeerde toen de grens met Wilton Fijenoord, die daar het grote droogdok 8 bouwde (net niet zichtbaar). Fotograaf onbekend. Foto: Beeldbank Gemeentearchief Schiedam, beeld- nummer 34561. B.V. Afbeelding 3 Het gebouw in gebruik als kantoor van Saio en BPB B.V. op 5 mei 2001. Fotograaf R.W. Poels, Beeldbank Schiedam, beeldnummer 46218. Saio en BPB

Scyedam | 2022 | | pagina 13