r HOTEL STERREBOSCH 122 Op 4 mei 1934 verscheen in Het Rotterdamsch Nieuwsblad een advertentie waarin werd be kendgemaakt dat de gehele inboedel van het hotel openbaar verkocht zou worden. Er zijn geen verdere mededelingen gevonden in de dagbladen over de plaats van veiling, de verkoopprijs en de eventuele koper(s) van het hotel. Het hotel werd gesloten en huisvestte gedurende langere tijd enkele vaste bewoners. In 1937 werd door deze bewoners nog aangifte gedaan bij de politie we gens vernieling van enkele ramen. Daarna werd het helemaal stil rond het hotel. Na het faillissement van Swart- touw in 1971 kwam het gebouw in handen van onder anderen Wilton- Fijenoord. Het pand bleef vrijwel ongebruikt tot 1986, toen de foto club van de werf Wilton-Fijenoord er zijn intrek in nam. Vandaag de dag hoort het voormalige hotel bij Damen Shiprepair, die nu eigenaar is van de oude werf van Wilton- Fijenoord. Het adres van het voormalige Hotel Sterrebosch is sinds 1923 diverse keren gewijzigd door veranderingen in de infrastructuur in het indus triegebied waar het is gevestigd. Het huidige adres is volgens de gegevens van het Kadaster: Nieuwe Waterweg 12 3115 HL in Schiedam. Broekzitter exploiteerde daarna nog vanaf het begin van de jaren 1930 het café Kosmos in de Schie- damse wijk de Gorzen op het adres Nieuwe Maasstraat 30. In 1955 overleed hij. S Nieuwe eigenaren In 1939 kocht overbuurman Swart- touw het pand en richtte het in als tekenkamer voor de onderneming. De woonetage werd aangepast voor de bedrijfsleider van Swarttouw. kleedkamers en daarnaast heeft men een garderobe ingericht, zodat men gemakkelijk van de zaal uit zijn kleren kan bereiken. De zaal maakt een frisse, ruime indruk en kan als een uitstekende aanwinst voor onze stad beschouwd worden. Op onze vraag, of deze gelegenheid eigenlijk niet te ver van het cen trum der stad zou liggen, zei de heer Broek zitter dat bij dit bezwaar, als het er eventueel zou zijn, door concurrerende prijzen zou opheffen. Verschillende verenigingen zijn uitgenodigd om deze zaal te komen bezich tigen. Ze wordt beschikbaar gesteld voor feesten en vergaderingen, doch voorlopig niet voor politieke vergaderingen, gezien het „stormachtig” verloop dat zullen bijeenkom sten soms kenmerkt! De nieuwe zaal werd zondag 31 juli 1932 geopend.” Bronnen: Delpher.nl Gemeentearchief Schiedam Krantenkijker Gemeentearchief Schiedam Adresboeken Gemeentearchief Schiedam Beeldcol- Lectie Headerfoto: Beeldbank Schiedam num mer 33583. Fotograaf onbekend. Mijnadres.org via Gemeentearchief Schiedam dossiernr. 1939.0855 -1 BG voor verbouwing Mijnadres.org via Gemeentearchief Schie dam dossiernr. 1939.0855 -2 le etage voor verbouwing Afbeelding 5 ‘t Sterrebosch in de zomer tussen 1923 en 1933. Fotograaf onbe kend. Collectie v.d. Geer. Beeldbank Gemeentearchief Schiedam, beeldnum- mer 33583. Q UJ

Scyedam | 2022 | | pagina 14