I I Zeep 2.20 - 3.- Berkenwater 2.70 - 3.85 - 6.70 Fresh-up deppers 1.95 - 3.25 heeft voor u Pre-electric 2.25 v.a. After shave staven 1.60 v.a. KES-xegois 129 - Old-Spice Haarlotion In het nieuwe Tuindorp, het eiland te midden van de weilanden, werden niet uitsluitend woningen gebouwd. Men was in die tijd immers gewend om de meeste voorzieningen in de wijk te vinden. Net als een auto was een koel kast voor de meeste gezinnen nog on bereikbaar. Dagelijkse boodschappen waren voor velen nog de norm. In het Tuindorp waren dan ook veel winkels te vinden, zoals een groenteboer, een bakker, slager en drogist. Maar ook een spaarbank en kapper ontbraken niet. In 1954 zijn de R.K. Sint Martinus- school in de lepenlaan en de kleuter school in de Perenlaan geopend. Kort nadat de eerste woningen zijn opgeleverd vliegen er bij een storm een aantal daken van de huizen aan de Hargsingel. Namens de bewoners wordt een schrijven naar het college van burgemeester en wethouders ge stuurd waarin het gevoel van onbeha gen en onrust uitgesproken. Aannemer Vlugman heeft in opdracht van B&W meteen actie ondernomen tot herstel van de daken. Op het schoolplein voor de kleuter school aan de Perenlaan werd de mu ziektent geplaatst die tot dan toe in de Plantage had gestaan. Deze was echter al in 1959 in dusdanig slechte staat dat hij moest worden gesloopt. Vinolia after shave lotion, met gratis spuit f 3.9S 3.75 - 6.25 4.95 - 7.95 18 juni VADERDAG Drogisterij DE VIJZEL Perenlaan 4 KETHEL z f. AQUA VELVA enz. enz. Afbeelding? Etalage van drogisterij De Vijzel, datum onbekend. Privécol- lectie Adrie Broeren Rip. a Afbeelding 8 De zesde klas van de St. Martinusschool in Kethel Tuindorp met schoolhoofd M. van Akkeren, 1961. Fotograaf onbekend. Beeldbank Gemeentearchief Schiedam nr. 27405. dh Afbeelding 6 Reclame voor drogisterij De Vijzel, Nieuwland Nieuws, 15 juni 1961. G\1 CM CS f-

Scyedam | 2022 | | pagina 21