u Het bestuur van het F Lmhuis wachtte niet af wat er zou gaan ge beuren. Men ging door met het uitbreiden van de activiteiten en de programmering. «■Or filmhuis 10 22 I uitverkocht werd er nog een tweede nacht aan vastgeplakt met vier topfilms (The Full Monty, Mulholland Drive, Ocean’s Inleven en The Lord of the Rings) en een ontbijt. Er speelde op dat moment meer in Schie dam. Niet alleen het Filmhuis was op zoek naar een nieuwe stek. Het CBK (Centrum Beeldende Kunst) moest het pand van DSW aan de ’s Gravelandseweg verlaten, kunstenaars zochten ruimte voor ateliers, het jeugdtheater had geen onderkomen. Bovendien zat de projectorganisatie De Vernieuwende Stad in de maag met het Wennekerpand. Het zou ofwel een cul- tuurverzamelgebouw worden ofwel een parkeergarage. Gelukkig wist wethouder Menno Siljee dat er nog een besteedbaar bedrag beschikbaar was van het Rijk. Voor het begin van het nieuwe jaar moest daar voor een bestemming worden gevonden. Een enorme kans. Het Wennekerpand opende de deuren in mei 2011, net als het Filmhuis, dat vanaf toen Wenneker Cinema ging heten en met Gerard Sparla een betaalde directeur kreeg. Het heeft tot 2015 geduurd voordat het bestuur niet meer bestond uit dezelfde mannen die veertig jaar geleden waren gestart met een filmclub. In het, vanuit de oude distilleerderij van Wenneker, nieuw opgetrokken pand kreeg de (op dat moment) enige bioscoop van Schiedam een eigen zaal met 58 stoelen en een gezamenlijke grote zaal met 206 stoelen. In deze grote zogenaamde black box kan de tribune helemaal in en uitge schoven worden van een lege zaal tot een kleine theaterzaal of tot een grote film zaal. Wenneker Het duurde tot 2011 voordat het Filmhuis een goed onderkomen vond. Natuurlijk werd er eerst gekeken naar Monopole. Alles beter dan een Fairplay-vestiging (een speelhal) vond Rood Schiedam, de jongerenafdeling van de SP. De voormalige bioscoop leek een perfecte plek voor het Filmhuis maar het pand was destijds zo slecht onderhouden dat het bestuur en de gemeente er geen heil in zagen. Daarna werd het oude ABN-AMRO-gebouw aan de Gerrit Verboonstraat bekeken. Een collega van Gerard Brouwer heeft er zelfs een mock-up van gemaakt. Ook pand De Hoop aan de Noordvestsingel kwam in beeld. Maar deze panden bleken uiteindelijk niet geschikt. 11 Afbeelding 10 zaal filmhuis in de Teerstoof met nieuwe bioscoopstoelen. Foto: vanaf archief website. Afbeelding 11 Artikel uit de Maas- post van 7 januari 1998 over de verbouwing. Bron: Krantenkijker Gemeentearchief Schiedam. UJ NoiUfe» mooi moor «hr WUw rotoo dr oud» llwprnoltjm M Vondoor dot do itoottjoi v» Oo Toorrtnof rijn oorodjdorda plootit»n>Monvoorbotortin»rK!e»»tmf>lonn.

Scyedam | 2022 | | pagina 22