23 De vier oprichters van de filmclub in 1982 zijn gevraagd of ze uit de complete lijst van 3000 films die in veertig jaar tijd zijn vertoond in de filmclub, later filmhuis en nu Wenneker Cinema een top 5 kunnen samenstellen. Dit ging niet van harte, want ga maar bij jezelf na of jij uit de Lijst (die te vinden is op www.wennekercinema.nl/40jaar) een top 5 kunt samenstellen. En eigenlijk wilde hij deze films ook nog toevoegen. Hi Stop Making Sense FW Una giornata particolare FW Wild at Heart FW Once Upon a Time in The West FW The World According to Garp FW Thelma and Louise FW Silence of the Lambs FW De marathon FW Intouchables m Who’s Afraid of Virginia Woolf? Later leverde hij deze lijst met nog eens 10 titels aan. FW Chinatown FW Pulp Fiction Q De noorderlingen (en nog een aantal films van Alex van Warmerdam) FW Delicatessen FW La grande bellezza FW La meglio gioventü FW Apocalypse Now FW Die Salzmanner von Tibet FW Être et avoir EX Psycho (en nog aantal Hitchcockfilms) Gerard Sparla De huidige directeur van Wenneker Cinema gaf aan met tegenzin deze lijst te hebben samengesteld. “Een top 5 uit zoveel films is onbegonnen werk.”, aldus Gerard. QI Roma, citta aperta FW- Casablanca FW 2001, A Space Odyssey EB' Ju Dou FB Spring Summer Fall Winter... and Spring Again Gerard Brouwer Gerard Brouwer is één van de eerste be stuursleden van de Studenten Vereniging Schiedam en is meegegaan als bestuurslid naar de filmclub, later het filmhuis. Hij is sinds 2015 geen bestuurslid meer bij Wen neker Cinema. Gerard is nog wel betrok ken bij de werkgroep PR, is operateur en coördinator. Hij heeft bijna alle SVS- en filmclubbulletins en -boekjes bewaard. Helaas lukt het hem niet om uit de heel lange lijst van filmtitels een top 5 samen te stellen. Arthur Verhuist Net als Gerard Brouwer was hij betrokken bij de start van de Studenten Vereniging Schiedam en is later meegegaan naar Filmclub Schiedam. Hij woont al een tijdje niet meer in Schiedam, maar kent nog wel alle ins en outs als het gaat om de ICT van Wenneker Cinema. E> Dona Flor e Seus Dos Maridos FW Gorillas in The Mist FW La citta delle donne (Vrouwenstad) FW Sofies verden (De Wereld Van Sofie) FW Millennium trilogie Mario van Kleef Net als Gerard Sparla is Mario aan komen waaien als student bij de studentenver eniging en nooit meer weggegaan. Mario heeft zich jaren ingezet om het bulletin te maken en nog steeds maakt hij deel uit van de werkgroep PR. FW Le fabuleux destin d’Amélie Poulain FW Solaris FW Intouchables FW Yo, también EB Zwartboek 55 verzameld door Saskia Smit Top films aller tijden

Scyedam | 2022 | | pagina 23