1 f J Marjan de Waal (vrijwilliger van het eerste uur) Carla en Carl van Woerkom 31 We bewaren goede herinneringen aan Theater de Teerstoof en het Filmhuis in de Nieuwstraat. Zelf zijn we daar diverse keren naar een film gaan kij ken. Meestal om 21.00 uur op zaterdag. Eén keer was de film afgebroken en werd deze weer opnieuw op de spoel gedaan, maar ook daarna ging het meermaals fout. Het duurde toen allemaal erg lang en we heb ben toen als compensatie voor de onderbreking twee glazen wijn en vrijkaarten voor een volgende film gekregen. Het filmzaaltje was erg klein, maar wel gezellig en je zag er altijd meestal dezelfde personen. Zo ontstond er een vriendenkring. Zo leerden we Frits Kloppers uit de Fabristraat kennen.Ook hebben we een goede herinnering aan een heel fijne muziekavond in de bovenzaal van de Teerstoof. Daar trad toen Harry Sacksioni op. Wat die Amsterdamse gitarist die avond ten gehore bracht was geweldig. Het feest naar aanleiding van een eerder jubileum weet ik ook nog goed. We gingen allemaal verkleed als filmfiguren in een soort optocht door de stad om zo ook reclame te maken voor ons filmhuis. Ik was samen met een andere vrijwilliger het duo Theo en Thea. Er zijn nog foto’s van. En dan de verhuizing naar het Wennekerpand. Wat een vooruitgang qua ambiance. Stoelen, geluid en beeld. Veel trouwe bezoekers blijven komen, omdat ze de sfeer bij ons zo gezellig en gemoedelijk vinden. Een laatste anekdote is dat ik een keer kassadienst had in het Wenneker en het brandalarm ging af, alleen wij hoorden het niet. Er stormden ineens allemaal brandweermannen in vol tenue het pand binnen. Het bleek loos alarm en we hebben er hard om gelachen. Zo ontstond een vriendenkring Wij hebben twee foto’s gevonden van een kinder feestje in de Nieuwstraat van onze dochter Lisette, die acht jaar was geworden. Ze keken eerst naar een kinderfilm in de filmzaal, daarna hebben ze in een benedenzaal patat en kroketten gegeten, die iemand van het Teerstoofteam had gehaald op de Hoogstraat. Het was een erg leuke middag. Als het druk was, werden gewoon stoelen bijgezet We begonnen met één film op de vrijdagavond. Daar kwam toen de zaterdagavondcommissie bij. Alles op de zolder van de Teerstoof. Op de zaterdagavond speelden we videofilms. Het was een beetje de jongere garde die op zaterdagavond in het filmhuis vertoef de. De optredens onder andere van trio Cor Witjes weet ik ook nog goed. Stoelen en tafels aan de kant en swingen maar. Het was mijn eerste ervaring met dronkenschap in de tijd datje op je zestiende nog ge woon mocht drinken van de wet. En de legendarische barbecues aan het eind van het seizoen op het terras grenzend aan de keuken. Altijd goed voor gezellig heid en leuke gesprekken. Over de keuken gesproken: we verkochten daar taco’s met zelfgemaakte saus van Gerard, ttosti’s en later ook Turks brood. En heel veel potjes thee. Van die schattige kleine theepotjes met een glas op een ovaal dienblad uitgeserveerd. En als het heel druk was bij de film, dan werden er gewoon stoelen bijgezet of extra barkrukken achter de bar zodat het personeel ook de film kon kijken. Het is mij één keer overkomen dat ik op de barkruk achter de bar in slaap ben gevallen. De zoutmannen van Tibet, heette die film. Er gebeurde niet zoveel in die film en er was prachtige rustgevende muziek. Ik zal het nooit vergeten.

Scyedam | 2022 | | pagina 31