34 Met de populariteit van de voorstellingen was het nodig toch wat meer te doen om het aantal bezoekers te reguleren. Op een A4’tje werden kaartjes geprint. Ik meen vier keer zes op een vel. Met twee of drie vellen konden 48 of 72 kaarten worden gemaakt. Met een datumstempel wer den de kaartjes op datum gezet. En het volgnummer? Gewoon met de hand erbij schrijven. Er was een aantal kleuren papier beschikbaar: lichtgroen, lichtblauw, roze, geel en natuurlijk wit. Er was zelfs een speciaal houten bakje op maat gemaakt om de kaartjes geordend bij de kassa klaar te hebben liggen. Zo hebben we jaren naar volle tevredenheid gewerkt. Door mij werd een programma ontwikkeld om de verkoop in goede banen te leiden. Eerst in QuickBasic en later in Visual Basic. Toen de donateurspas werd geïntro duceerd, moesten ook de klantgegevens worden beheerd. Het werd stap voor stap steeds professioneler. Het kaartje dat wij zelf maakten kon eigenlijk niet meer. Het was tijd voor een automatische afdruk. Jarenlang hebben we zo vele kaartjes kunnen maken. En toch is er onlangs weer een wijziging geweest. In februari 2020 zijn we overgestapt naar een nieuw kassaprogramma. Nu zelfs met de mogelijkheid om kaarten via internet te bestellen. Na veertien jaar is het zelfgeschreven programma (MovieCash) aan de kant gezet. De kaartjes bevatten nu een barcode die bij de ingang gescand wordt. Supersnel wordt de kaart gecheckt. Afscheuren van een strook is niet lan ger nodig. Niet langer knippen. Niet langer stempelen. Niet langer handmatig nummeren. Niet meer contant afrekenen. Super toch?! Juist in die periode werden wij benaderd door een bedrijf. Of wij interesse hadden voor adverteerders op onze tickets. Kon dat op onze handgefabriceerde exemplaren? We hadden meer behoefte aan echte kaartjes. Dat was geen probleem. Die konden zij leve ren. Maar hoe drukken we die dan af? Op een gespe cialiseerde ticketprinter. En ook die konden zij leve ren. Zowel nieuw als tweedehands. Kon dat met ons unieke kassaprogramma? We kregen een uitnodiging om langs te komen in Rotterdam. Met wat hulp en wat aanpassingen in het kassaprogramma lukte het al heel snel een echt kaartje te printen. Een kaartje inclusief scheurstrook! Van helemaal geen kaartje tot barcode In de beginperiode van Wenneker Cinema - toen we nog Filmclub Schiedam heet ten - betaalde iedere bezoeker bij bin nenkomst de prijs van het bioscoopkaartje. Een kaartje kreeg hij niet: de bezoeker mocht na betaling de zaal in. Was je bin nen, dan had je betaald. Hoe simpel kan het zijn? Bij een populaire voorstelling hadden we eigenlijk geen flauw idee hoe veel personen er binnen waren. Zolang er plek was, lieten we bezoekers binnen. Alle stoelen waren bezet. Ook de barkrukken zaten vol. Dan maar op het ‘muurtje’ bij de bar. Altijd goed voor twee prima zitplaat sen met goed zicht op het doek. id cd

Scyedam | 2022 | | pagina 34