11 WENNEKERPAND 6 Van Tilborg pakte inmiddels door in zijn vastgoedportefeuille en ging op zoek naar nieuwe bestemmingen voor gemeentelijk vastgoed. Zo moesten kunstenaars op veel plekken in de stad de verhuiswagens bestellen, want voor veel panden in de stad waar ateliers gevestigd waren werd een nieuwe bestemming gezocht. De boedel van de Vernieuwde Stad was inmiddels in handen van de gemeente en dus ook het Wennekerpand. De plannen voor het museum waren wellicht wat minder solide, maar boden wel een oplossing voor het invullen van het pand. Daarnaast waren ook de omwonenden blij dat er eindelijk iets ging gebeuren in hun buurt. formatie van het college verliep voorspoe dig en na nog een anderhalve maand werd duidelijk dat Schiedam een afspiegelings college zou krijgen van PvdA, SP en CDA (23 zetels). Zelf had ik, als wethouder voor de PvdA, bewust gekozen voor een portefeuille waarin financiën, vastgoed en cultuur centraal zouden staan en daarnaast een themaportefeuille, te weten de binnen stad. Bovenop de stapel van dossiers lag het Glasmuseum. De boodschap van de coalitie aan het college was duidelijk. De onderste steen moest boven en de plannen zouden kritisch worden bekeken. Vanuit mijn diverse verantwoordelijkheden werd het al snel duidelijk dat het voor de ge meente, zeker op langere termijn, onver antwoord zou zijn om de plannen zoals die er lagen tot uitvoering te brengen. Bananenrepubliek De campagne voor 2006 draaide voor de oppositiepartijen rond een aantal thema’s. In de Volkskrant werd de situatie in het stadsbestuur inmiddels vergeleken met die in een bananenrepubliek. De Leef- baarrevolutie had niet geleid tot grote veranderingen in de stad. De partij leverde in de periode drie verschillende opeenvol gende wethouders, waarbij de langstzit tende (Meijer) later bij de VVD terecht zou komen. In de fractie van de partij waren regelmatig ruzies en dat gaf aanleiding voor een deel van de coalitiepartijen om halverwege de rit hardop na te denken over een partnerwissel. Deze vond echter niet plaats en het college zat de rit uit. Voor de oppositie was het vertrouwen in de politiek een belangrijk thema en daarin ook een aantal gebroken beloften. De bin nenstad in bredere zin werd een steeds grotere bron van onrust in de stad. Er was sprake van sterke verloedering, de leeg stand van winkelpanden nam zienderogen toe, gerenommeerde restaurants verlieten de stad of gingen failliet en de met veel bombarie binnen gehaalde woonstijlgoeroe Jan des Bouvrie bleek toch geen succes te kunnen maken van het in de Korenbeurs gevestigde Arsenaal. Nieuw college Waar de uitslag van de verkiezingen in 2002 al spectaculair was te noemen, deed deze in 2006 er zeker niet voor onder. De coalitiepartijen verloren hun meerder heid (13 zetels over), de PvdA verdubbelde bijna het aantal zetels (van 7 naar 13) en de SP werd de tweede partij van de stad (van 2 naar 5). De kiezer had gesproken, de Geen Glasmuseum Al snel na mijn aantreden moest ik moei lijke gesprekken voeren met de lokale ini tiatiefnemers van het plan, maar ook met Cees van Olst en zijn vrouw. Logischerwijs kwamen hier veel emoties bij los en was de teleurstelling groot. Ook de omwonenden waren ontevreden, want de aan hen toe gezegde perspectieven bleken een weinig stabiele ondergrond te hebben. Mijn eerste raadsdebat als wethouder in deze periode, was derhalve een pittige. De conclusies HOTDRI Afbeelding 3 Gerard Sparla luidt de bel voor de officiële opening. Foto: Jan van der Ploeg. Afbeelding 4 t/m 6 (links/midden/rechts) Henk Holmeren Menno Siljee slaan de eerste paal voor de verbouwing van het Wennekerpand. Foto graaf onbekend. ei üJ tb SANTAS UutC" küv» (ut^s/assis

Scyedam | 2022 | | pagina 6