L <r van de raad waren echter helder: als er al een Glascentrum in de stad zou moeten komen, dan in een afgeslankte en exploita bele versie. En zeker niet in het Wennekerpand. Daarmee was iedereen weer terug bij af. Het was op een regenachtige maandagmiddag dat Karei en ik openlijk aan het filosoferen waren tijdens wat wij een ‘choco- lademelkoverleg’ waren gaan noemen. Directe aanleiding van onze bespiegelingen was de aankondiging van DSW dat het als eigenaar van het vastgoed verlangde dat de artotheek zou ver kassen om plaats te maken voor een deel van een gezondheids- We pakten een A4’tje en schreven een aantal pregnante problemen op huisvestingsge- bied op: Filmhuis, jeugdtheater, ateliers en nu ook de arto theek. En dan lag er ook nog een wens van het Theater aan de Schie dat, nu De Teerstoof zou gaan sluiten, sterk behoefte had aan een zaal voor kleinere theaterproducties. De stapel verzoeken was hoog, maar de mogelijkheden beperkt. Maar wat als we nu al die gebruikers in één pand zouden kunnen huisvesten? Hadden we wellicht een pand waarin dat zou kun nen? Samen met Karei dacht ik hardop over een unielocatie in het Wennekerpand. Geen idee of het zou kunnen, laat staan dat het financieel haalbaar was, maar het mes zou in dat geval wel aan erg veel kanten snijden. centrum. Daar was ik op zijn zachtst gezegd niet blij mee, daar het contract nog jaren liep en de gemeente ook niet zo snel een alternatief voorhanden had. En DSW had haast. Unielocatie En zo begon de lange weg naar wat de vestiging van een cultuurverzamelgebouw aan de Vijgensteeg zou worden. Maar daarvoor was nog wel een behoorlijk aantal hordes te nemen. Niet in de laatste plaats financiële. Weliswaar waren Cultuurpuzzel In 2007 stapelde het aantal vraagstukken in de cultuurpor- tefeuille zich op. Afdelingshoofd Karel Willems en zijn en thousiaste team hielden echter altijd goede moed. Regelmatig brainstormden we over wat er nodig zou zijn om het culturele klimaat in de stad nieuw leven in te blazen. Niet alleen het Filmhuis, maar ook het Jeugdtheater, de uit hun ateliers ver dreven kunstenaars en de Artotheek zochten (op termijn) naar nieuwe huisvesting. De plannen voor een vestiging van Filmhuis en Jeugdtheater aan de Noordvestsingel bleken in exploitatief opzicht niet reëel te zijn. Na het dossier Glascentrum kon ik niet naar de raad gaan met een op drijfzand gebaseerd plan. Het Filmhuis had wel eens voorzichtig verkenningen gedaan naar huisvesting in het voormalige pand van dansschool Sitton aan de Hoogstraat, maar ook de Monopole, was geen haalbare kaart. Ook dit pand was tot mijn verbazing door wethouder De Swart toegevoegd aan de vastgoedportefeuille van de ge meente. Maar dat dossier op zichzelf is al een hele verhandeling waard, maar niet in dit kader. Chocolademelkoverleg De gemeentelijke vastgoedportefeuille was inmiddels ook be hoorlijk gegroeid en op zijn zachtst gezegd gevarieerd samen gesteld. Panden waar geen bestemming voor gevonden was, leverden de gemeente verlies op en ook daarvoor moest op ter mijn naar een oplossing gezocht worden. In de top van de lijst stond het Wennekerpand, ooit aangekocht door de Vernieuwde Stad voor een fors bedrag. De druk vanuit ook die afdeling be gon toe te nemen. 8 a UE r In’ Pi IrHH <1 G\1 GNJ U- UJ

Scyedam | 2022 | | pagina 7