WENNEKERPAND 8 er wel mogelijkheden, maar als wethouder financiën wist ik dat er nog wel een aantal vraagstukken lagen die opgelost dienden te worden. Kortom, de middelen waren beperkt en de behoefte aan een oplossing groot. Ruimtelijke ordening speelde een rol, de onvermijdelijke en broodnodige reken vaardigheden van Casper Brokerhof, de inzichten van de stadsvernieuwingsspeci- alisten die een goede bestemming zagen voor ISV-middelen die vóór 1 januari 2010 moesten zijn bestemd en de collega’s van cultuur die moesten kijken of er animo was voor een dergelijk project. Het was aan mij om de collega’s in het college mee te krijgen en voorzichtig te verkennen hoe de coalitiepartijen er in zaten. Daarna moest de rest van de raad nog mee. En dat waren alleen nog maar de interne hordes. 5 Hordes Hierna begonnen de gesprekken met be trokkenen. Dat betekende eerst intern veel overleg met de vele afdelingen die maar iets te maken hadden met het überhaupt kunnen realiseren van een cultuurverza- melgebouw in een pand uit de jaren 1950. Enthousiasme na scepsis Na het debacle met het Glascentrum was het zaak om niet alleen alle beoogde part- Doorbraak dankzij Fonds Schiedam Vlaardingen Het was het Fonds Schiedam Vlaardingen opgevallen dat er met name in Schiedam veel aandacht was voor de ontwikkeling van de binnenstad. Voorganger Van Tilborg was al begonnen met de eerste stappen op het gebied van het ondersteunen van het opknappen van winkelpanden, maar er was nog een lange weg te gaan. Daarnaast was er ook de wens om beeldbepalende panden op een grondige wijze te restaureren en een nieuwe functie te geven. Een gesprek van het Fonds met burgemeester Verver legde de basis om een masterplan voor de binnenstad op te stellen. Met name door de gedrevenheid van Frans Griffioen en de inzet van Lydia Buist (en vele andere amb tenaren) werd een schets gemaakt welke kant we op wilden met de binnenstad. Hier vond ook het idee voor het Wennekerpand een logische plek. Uiteindelijk nam het Fonds in 2008 het besluit om 25 miljoen te willen investeren in de binnensteden van de Waterwegsteden: Schiedam kon rekenen op 10 miljoen euro. Daarmee werd de basis gelegd voor ontwikkelingen waar het centrum van de stad anno nu nog de vruchten plukt. I r Afbeelding 7 (links boven) Menno Siljee als wet houder bij de opening van hetWenneker- pand. Foto: dan van der Ploeg. Afbeeldingen 8 9 (rechtsboven en onder) Symbolische uitreiking van de sleutels aan de huurders van het Wen- nekerpand. Foto’s: dan van der Ploeg. ld u iD -X ÈH

Scyedam | 2022 | | pagina 8