ners aan boord te krijgen, maar ook om de omwonen den enthousiast te krijgen. Ambtelijk werd geadvi seerd om een avond te organiseren waar ambtenaren uit zouden leggen wat de bedoeling was. Maar ik wilde zelf ook aan de Branderspoortbewoners kunnen uitleggen was de bedoeling was. Uiteraard was de scepsis groot. Des te groter de opluchting toen bleek dat het idee wel degelijk op steun kon rekenen. En uiteindelijk op veel enthousiasme, zeker ook van de beoogde huurders. Intern werd projectleider Ruud de Graaf aangesteld die met veel precisie te werk ging. Het plan werd steeds realistischer en, belangrijker nog, financieel haalbaar geacht. Voor zeven miljoen euro, wat inclu sief de aanschafwaarde van het pand van ruim een miljoen was, kon het Wennekerpand realiteit worden. Daarvan kon bijna de helft betaald worden uit geld van het Fonds SV en de ISV-middelen. Voor dat laatste was echter snel een besluit van de gemeenteraad nodig. Begin 2010 was de eer aan Henk Holmer om de eerste paal te slaan. Henk en zijn vrouw Bep waren zeer verbonden aan De Teerstoof en al sinds het begin waren zij inwonend beheerders. Ook zij waren al verhuisd naar een appartement boven het pand aan de Boterstraat waar het Glascentrum uit was vertrok ken. Daar was nu ook tijdelijk de Artotheek gevestigd, dat ik destijds nog samen met mijn tweejarige zoon David heb geopend. Het was ook met David dat ik in april 2011 één van de laatste voorstellingen van het Filmhuis bijwoonde. Met veel nostalgische gevoelens, maar blij dat ook hij de sfeer van het oude pand had mogen proeven. De tegenstemmer De raad was kritisch en stelde tientallen vragen die ambtelijk keurig beantwoord werden. Het raadsde- bat was intensief en uiteindelijk stemde één raadslid tegen. Binnenstadsbewoner en enig raadslid van Gemeentebelangen Schiedam, Andreas Rose, zag veel liever een parkeergarage in het pand en had er weinig geloof in dat de exploitatie rond te krijgen was. Hoe zeer ik hoopte ook hem te kunnen overtuigen, dat lukte niet. Opening In mei 2011 opende het Wennekerpand de deuren en mocht ik symbolisch sleutels uitdelen aan alle nieuwe bewoners. Wat ooit begonnen was als een resultaat van een chocolademelkoverleg was binnen een aan tal jaren realiteit geworden. Een kleinere zaal voor permanent gebruik van het Filmhuis, een grotere zaal waar ook het Theater aan de Schie gebruik van maakte, een ruimte voor de Artotheek (en uitein delijk domicilie voor De Kleine Ambassade), ruimtes voor het Jeugdtheater, een dansschool en ateliers. De laatste ruimtes werden daar tot mijn spijt uiteindelijk niet voor gebruikt en ik kon daar ook weinig invloed op uitoefenen. Eind augustus trad het gehele college namelijk af vanwege de affaire rond burgemeester Verver. Maar dat is weer een heel ander verhaal. Na het beëindigen van mijn raadslidmaatschap in 2014 kon ik toch nog een rol spelen voor het Filmhuis als opvolger van voorzitter Gerard Sparla. Veertig jaar na het oprichten van het Filmhuis is de club nog steeds springlevend, niet in de laatste plaats door het enthousiasme van vrijwilligers en bezoekers. En een pand dat nog zeker de komende veertig jaar mee moet kunnen gaan. Afbeelding 10 Alle bewoners van het Wen nekerpand. Foto: Jan van der Ploeg. CM CM s b) Lu Ci. UJ I

Scyedam | 2022 | | pagina 9