Groots opgezet J\portpark in wording ie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Dat weet ook de stede lijke overheid van Schiedam, dat beseffen evenzeer zij, die het vorige jaar de stoot gaven tot de oprichting van de Schiedamse Gemeenschap. Jeugd betekent sport en sport ontspanning en ontwikkeling van lichaam en ziel. Het is deze vorm van recreatie, die een stadsbestuur, dat zich zijn verantwoor delijkheid in het bijzonder ten aanzien van de lichamelijke ontwikkeling van het jonge, opgroeiende geslacht be wust is, niet krachtig genoeg de hel pende hand kan toesteken. Het kan dat doen door in en bij de belang rijkste woonccntra voor de kleinere jeugd speelplaatsen in te richten en deze van materiaal te voorzien Schiedam doet het met grote voort varendheid maar de ouderen onder het opgroeiende geslacht eisen veel meer. Hun drang naar sport en spel eist ruime speelweiden en goed aan gelegde, modern geaccommodeerde sportvelden. En om nu maar direct met de deur in huis te vallen: in Schiedam Nu is er een noodtoestand is het daarmee op het ogenblik droevig gesteld. De behoefte aan nieuwe en frotcrc recreatiegebieden wordt dub- el zwaar gevoeld, omdat de snelle groei der stad in het laatste tiental jaren belangrijke uitbreiding van woon gelegenheid en industrieterreinen nood zakelijk maakte en deze vele bestaande sportterreinen heeft opgeslokt. Zo o.m. acht terreinen in het Oosten van de stad en het uitvallen hiervan heeft enerzijds tot gevolg, dat de gedu peerde verenigingen niet meer in de gelegenheid zijn zich verder te ont wikkelen en anderzijds een volkomen overbelasting van de velden, die nog zijn overgebleven. Het aantal aan vragen voor spel- en spcelgclcgcnhcid, dat de gemeentelijke sportcommissie terzijde moet leggen, is legio. Het is dan ook vanzelfsprekend, dat in deze hoogst onbevredigende laten we maar gerust zeggen onhoud bare toestand verandering moet komen. Dit klemt temeer, omdat de thans beschikbare sportvelden nage noeg alle óf in voor de industrie be stemde gebieden óf in het uitbreidings- Elan gelegen zijn, waardoor zij dus aast alle vroeg of laat gedoemd zijn te verdwijnen. Op het ogenblik is de toestand zo, dat geen enkel terrein zonder funeste gevolgen voor de ge bruikers gemist kan worden. Evenmin bestaat de mogelijkheid een terrein voor noodzakelijk herstel van de gras mat enige tijd rust te geven. Er komt verbetering. Meent nu niet, dat het Schiedamse gemeentebestuur de ernst van deze noodtoestand onderschat of de sport liefhebbers onder de aan zijn zorgen toevertrouwde burgerij aan het lot overlaat. Integendeel! Reeds enige jaren geleden zijn de moeilijkheden, die toen reeds werden voorzien, ernstig onder de ogen gezien en is het vraag stuk energiek aangepakt. De plannen, die zijn ontworpen, zijn groots van opzet en houden een belofte in voor de toekomst. In definitieve sport parken zijn nieuwe velden geprojec teerd, niet enkele, ook niet een tiental, maar niet minder dan een vijftig tot zestig. Er is haast mee, de gemeente weet het en ze doet alles om de uit voering zoveel mogelijk te versnellen. Nog in deze maand, uiterlijk in April, zal de eerste spade in de grond gaan voor de aanleg van de eerste zeven. Al deze terreinen zijn ontworpen als een gordel langs de toekomstige rijks weg Rotterdam —Hoek van Holland en zij zullen in de toekomst een geheel vormen met het grote recreatiegebied rondom de stedelijke bebouwing tot aan het tuindorp, dat in de vroegere gemeente Kethcl is geprojecteerd. De Schiedamse jeugd kan gerust zijn. Want al is er nu nog sprake van een noodtoestand, er wordt aan ge werkt en het zijn zeker geen halve maatregelen, die het stadsbestuur heeft getroffen. We komen er nog wel eens op terug. II wrrSii handbalt ckkhh HANDBAL rtBtetN VOST8AL T£KJt£IN

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1949 | | pagina 11