Z)„ wij willeti SCHIEDAM heeft 'n rijk en bloeiend verenigingsleven.maarvele plannen blijven vaak onuitgevoerd omdat zij de kracht van de enkeling, van de éne vereniging te boven gaan. SCHIEDAM is 'n nijvere en vooruitstrevende industriestad.... maar buiten kent men Schiedam alleen om zijn jeneverstokerijen. SCHIEDAM groeit snel tot 'n grote stad.maar buiten denkt men nog altijd aan 'n stadje aan de Schie, met 'n 30 tot 35.000 inwoners. SCHIEDAM heeft 'n pracht van 'n uitbreidingsplan, dat èn economisch èn sociaal- cultureel, Schiedam kan maken tot een van de belangrijkste plaatsen in Neerlands steden- rij.maar nóch de burgers, noch de handel, nóch de industrie, nóch belanghebbenden buiten Schiedam kennen iets van deze grote mogelijkheden. SCHIEDAAI heeft mannen en vrouwen, met goede, met grote ideeën, die voorde stad en haar stadsbestuur van belang kunnen zijn.maar zij blijven in hart en hoofd rusten omdat men er geen klankbord voor gevonden heeft. SCHIEDAM werkt.maar werkt niet samen. Daarom hebben wij gewerkt aan de tot standkoming van 'n Schiedamse Gemeenschap, 'n Gemeenschap van dat bloeiende verenigings leven, die tot stand zal moeten brengen, al datgene, waarin de enkeling of de éne vereniging nooit zal slagen. Zij tast dus 't werk van de verenigingen niet aan, zij wil niet op de stoel van de vereniging plaats nemen, noch minder zich bemoeien of bedillen met of over 't werk van de vereniging, zij wil enkel en alleen steunen, helpen, acheveren, samenwer king bevorderen. Zij wil geen werkzaamheden die reeds door anderen worden verricht. om 't leger van bladen nog groter te maken, maar om onze burgers, onze handel en industrie, onze midden stand op de hoogte te brengen van de plannen, de uit breiding, de sanering van onze stad, opdat 't geen „papieren" plannen mogen blijven. 't Stadsbestuur alleen kan dit niet verwezenlijken, maar wij willen er meer bekendheid aan geven, opdat de gehele bevolking, de hartslagader van iedere Ge meenschap mee moge werken, mee moge bouwen om van Schiedam te maken, wat wij allen zo gaarne willen, 'n plaats, waar 't goed is om te wonen. Deze periodiek brengen wij naar buiten, om Schie dam ook daar die bekendheid, die belangstelling te geven, waarop het recht heeft, maar vooral om krachten en investeringen naar Schiedam te trek ken, omdat de wisseling des bloeds iedere stad jong en levendig houdt. Schiedam zal moeten worden de nieuwe, de belang rijke vestigingsplaats voor handel, scheepvaart en industrie. Dit blad zal tevens moeten zijn, de fonkeling van de ideeënrijkdom, welke èn bij 't stadsbestuur, èn zijn medewerkers èn zijn burgers leven, om uit de rijkdom der ideeën, praktische plannen ten uitvoer te brengen door 'n nijvere en actieve bevolking. Elk idee is welkom, wij geven er gaarne ruimte aan. Peins met ons, denk met ons, fantaseer met ons, o schone fantasie, èn vooral, werk met onswerk met ons samenals persoonlijkheid ons vormend in 'n rijk en bloeiend gemeenschapsleven, tot groei en bloei van ons aller Schiedam. P. B. M. ALBERTS, Voorz. Schiedamse Gemeenschap 4

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1949 | | pagina 4