Zo oud de Schiedamsc H.B.S. is tachtig lange jaren zo jeugdig was de groep scholieren, die er in het begin van de maand Mei, op de dag van hun schooljubilcum op uit trokken met elf autobussen. Om half acht 's morgens begon deze ongewone schooldag, die zelfs verstokte lang slapers en te-laat-komets van hun principe deed afwijken. Naar Amster dam, Oud-Valkeveen en het Gooi is het gegaan met de leraren en leden van het lustrum-comité, die ervoor ge zorgd hebben, dat bezadigde ouder dom in geen velden of wegen was te bekennen. De Amsterdamse Artisgroep bofte maar bij het bezoek, want dr. Portielje ging persoonlijk met hen mee en natuurlijk verschaft zoiets bijzondere faciliteiten. Een propagan- datocht werd het uitstapje ook nog, want was er niet op Schiphol een oud- Schiedammer, tevens oud-H.B.S.-er, die voor het eerst zag en hoorde dat zijn oude school zo oud was? Mij komt nu in October natuurlijk ook. „Dag meneer Alberts, het ga u wel in uw nieuwe gemeente", hebben wij in deze Meimaand moeten zeggen tot de voorzitter van de Schiedamsc Gemeenschap, omdat hij als burge meester van Rucphen ons ging ver laten. We hebben al vaak afscheid in ons leven genomen van vele mensen, doch niet vaak hebben wij als thans begrepen wat het voor de vertrekkende moest zijn, dat hij zijn werk moest achterlaten. Wij hebben niet veel meer gezegd bij dit afscheid, maar wel: „De Schiedamsc Gemeenschap is er, blijft er en zal groeien". Wij hebben de heer Alberts zeker niet teveel be loofd. Ontwakend Schiedam 62

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1949 | | pagina 14