J 84 Hoofdkantoor Schiedam Tuinlaan 10 kantoor Cooliingel 75 R otterdam Krachtens ons beroep zijn wij ver plicht elke vergadering van de ge meenteraad bij te wonen en eerlijk gezegd bevinden we ons daar zeer wèl bij, want onze gemeenteraad mo gen wij graag. Alle raadsleden dragen we een goed hart toe, want heus, van dichtbij blijkt iemand nooit zo zwart als hij er op een afstand wel eens uit mag zien. De thee van de bode komt uit een kraantje en smaakt best, zodat wc de pauze altijd met belangstelling tegemoet zien. Nogal een gemoedelijke boel, daar op het stadhuis, zult u zeggen, en wc kunnen het niet tegen spreken. Als het niet zo was, zouden we het wel durven zeggen, want in de gemeenteraad wordt alles gezegd waar de mensen lust in hebben. Als het niet waar is, horen we het wel, want nergens geloven wc wordt de leugen zo snel achterhaald als in onze gemeenteraad. Nee, daar zijn we nooit bang voor. Nu zijn we vorige maand ook in zo'n hokje geweest in ons eigen school lokaal, waar drie notabele heren achter een tafel zaten. Onze buurman was voorzitter en dus hebben wc die dag onze hoed voor hem gelicht en een biljet van hem in ontvangst genomen om er ons eigen raadslid op te kiezen. Toen hebben wc het in de bus ge stopt weg ermee. In September stapt ook onze can- didaat naar het stadhuis om daar te praten en te zwijgen al naar het hem past. Wij zitten er dan ook want dat hoort zo. Maar als wij onze thee thuis drinken moet onze can- didaat van het stembiljet ook naar het stadhuis om te werken met al die andere commissieleden en dat is zijn verdienste, maar dat zien wij vaak niet. Prof. van den Broek werd uitge nodigd om in de Raad een en ander over het Cultureel Centrum te ver tellen. Hij deed dit na afloop van een der avondzittingen op de hem eigen boeiende wijze, aan de hand van een zeer geslaagde maquette, die binnen kort zal worden geëxposeerd en een aantal lantaarnplaatjes, die een wel zeer duidelijk beeld van de plannen gaven. Tezamen met het ontwerp „herinncringsplein", dat zijn Hooggel. in overleg met Gemeentewerken, in de conceptie had betrokken, noemde hij het geheel een uitzonderlijk geluk kige oplossing voor dit Centrale punt. De causerie werd met veel aandacht gevolgd en zij zal zeker het hare hebben bijgedragen tot een beter be grip omtrent de ware bedoelingen van het Gemcenschapsbestuur en de ernst zijner plannen. Schiedam heeft weer eens in het middelpunt van de belangstelling ge staan en de aanleiding was nu waarlijk eens iets om trots op te zijn, want van de „baas" van de K.N.V.B. af tot de man die in Lutjepost zorgt dat het materieel van zijn plaatselijke club niet door de koeien en schapen wordt opgevreten, zijn het er roerend over eens geweest, dat ons Schicdamse S.V.V. de hoogste voetbalecr in Ne derland dubbel en dwars verdiend heeft. Wij van onze kant kunnen het soms nog niet helemaal vatten als wc Aric de Bruyn tegenkomen, of Steen bergen of een van die andere jongens zien fietsen. Zij zelf gelukkig ook niet en dat kunnen we prettig vinden. Eigenlijk behoeft dit ons ook niet te verwonderen, want is heel S.V.V. niet met die geest van eenvoud bezield, waarvan voorzitter Maltha zo treffend getuigde, toen hij bij de receptie als antwoord op de Gouden Plak zei, dat zijn club wenst te blijven zo ze was toen de eerste stap in de Nederlandse Voetbalbond werd gezet. Vijf en veertig jaren en een kampioenskroon hebben haar niet veranderd. S.V.V., hiervoor vooral proficiat! Ongeveer IJ uur fietsen van Schie dam, steeds de Maasdijk houdend over Vlaardingen, Maassluis en 's-Graven- zandc, komt u even voorbij laatst genoemde plaats bij het landgoed „Staelduin". Het valt u links van de dijk direct op, want het is een groot bosgebied temidden van grasland en tuinderijen. Links van het bos de laan houdend komt u bij de opzichter, waar u een dagkaart kunt kopen voor 25 ct., geldig voor het gehele gezin. U kunt dan genieten van een prachtig bos met mooie lanen op een rustig golvend duintcrrcin. Heerlijk om daar met of zonder boek een paar uur in een duinpan te verdromen. In de oor logstijd zijn er wel wat bunkers op het terrein gebouwd, die het land schap natuurlijk verstoren, doch er blijft genoeg te genieten over. Het is alleszins de moeite waard een fietstocht naar „Staelduin" in uw vacantie-programma op te nemen. U zult er geen spijt van hebben.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1949 | | pagina 20