De klucht Lierse contacten breiden zich uit! DER VERGISSINGEN 85 Heel Schiedam verdwenen! Ja, nu denkt u natuurlijk, dat ik over Shakespeare ga schrijven. Ik zou dat rustig kunnen doen, want ik schud diens verzen zo maar losjes uit m'n pyama-mouw. De drie dikke delen van zijn werken liggen namelijk per manent op mijn nachtkastje. Wanneer ik niet slapen kan, reciteer ik een klein fragment en weg ben ik. Doch dit is maar een licht slaapmiddcltje. Voor het geval, dat het helemaal niet wil lukken, heb ik nog twee andere dikke delen in reserve liggen: de volledige werken van Tante Pos oftewel de spik splinternieuwe interlocale telefoongids. GeweldigOp een nacht heb ik eens drie kolommen achter elkaar ge reciteerd en ik heb er drie dagen en nachten achtereen van geslapen! Maar, wat ik u eigenlijk wilde ver tellen: gisternacht heb ik er een nacht merrie van gehad. Ik was met reciteren namelijk genaderd bij de SCH. Ik dacht: daar komt Schiedam; leuk, alle maal bekende namen. Even kijken: Scheemda, Schelling- woude, Schermer,Scherpenzcel....? Schiermonnikoog, Schildwolde. Wat is dat? Geen Schiedam?... Het was, of ik het in Schiermonnikoog hoorde donderen. Ik voel me zenuwachtig worden, trek het grote licht aan en begin van voren af aan, dochgeen Schiedam. Ik blader verder, ik blader terug, vlugger, vlugger.Ineens weet ik: ik droom of ...ik ben gek geworden. Ik spring uit bed, kop onder de kraan, terug in bed, weer zoeken en bladeren: geen Schiedam te vinden. Mijn ogen puilen uit de kassen, ik zoek andere plaatsnamen: Vlaardingen. het staat erin; Kethclja waarachtig, het staat erin. Ja, maar dan moet toch ook Schiedamneen, niets te vin den. Ik ren naar de telefoon: inlichtin gendienst. „Juffrouw, ik ben op zoek naar Schiedam". Na een zacht gegichcl: „Meneer, dat is toch hetzelfde als Rotterdam"„Juffrouw" afge broken. Toen heb ik Shakespeare weer ter hand genomen en las een van de dra ma's, waarin tientallen doden vallen, en tegen de ochtendschemering ben ik ingeslapen. De andere morgen wilde ik m'n bezwaard gemoed lucht geven en ik dacht: ik bel de Wcthoudster van Onderwijs en Sociale Zaken op. Even opzoeken in de interlocale telefoongids onder ROTTERDAM. Ik vond het: 69891, Wethouder van Onderwijs. Nummer draaien, contact: „Mevrouw, ik wilde u erop attent maken".... „Pardon, mijnheer, u spreekt niet met Mevrouw, u spreekt met mijnheer Dinkelaar"Maar mijnheer, hoe is dat mogelijk, ik dacht, dat u al 4 jaar geleden als Wethouder was afge treden; dan ben ik zeker verkeerd aangesloten". Nu ja, dat is een vergissing. Iedereen kan zich vergissen, ook Tante Pos. Weet je wat, ik bel de Inspecteur van Onderwijs op. Wéér gezocht: 68245, Woonhuis Gem. Inspecteur van On- In onze Benelux partner-stad Lier (Belg.) bestaat een vereniging: Sport vereniging Stadsdiensten, die een poosje geleden op de gelukkige gedachte kwam dat het wel aardig zou zijn om enige voetbalwedstrijden tussen haar leden en overeenkomstige Schiedamsc spelers (m.a.w. personeel van Gemeen telijke diensten alhier) te organiseren. Via de Burgemeester en het Comité voor Buitenl. Contact (afdeling van de Schiedamse Gemeenschap) werd het nodige contact gezocht en verkregen, waarbij de plaatselijke centrale Sport organisatie (S.B.L.O.) ook nog haar gewaardeerde medewerking verleende. Het resultaat van een en ander is, dat er een driehoeks-competitie werd ingesteld, waaraan behalve de hier boven reeds genoemde Liersc Sport vereniging, die van de Schiedamse Politie en van de Gcm. Techn. be drijven zullen deelnemen. Een wed- strijdroostcr is ook reeds ontworpen, hetwelk als volgt luidt: Zat. 6 Aug.: Schied. Pol. Sportver. tegen Gem. Techn. Bedrijven, ter rein Havendijk, alhier, aanv. 4 u.nm. Zat. 13 Aug.: Gem. Techn. Bedr. tegen Sp.ver. Stadsdiensten, terrein dcrwijs. Nummer draaien, contact: „Mijnheer, de Inspecteur, ik wilde u"... „Pardon, u spreekt niet met een in specteur, u spreekt met van Praag, directeur Woningdienst". Vindt u het vreemd, dat ik het toen maar heb opgegeven en dat de inter locale telefoongids van m'n nacht kastje is verdwenen om te verhuizen naar een plaats, waar ze een langzame maar zekere ondergang tegemoet gaat? „De Klucht der Vergissingen".... Toch heb ik nog even gezocht, of ik niet cén nummer kon vinden, dat goed was. Hier is het; het is gemakkelijk dat u het weet bij gelegenheid: 695}} Luchtbeschermingsdienst..We schrij ven 1949! Lust u nog peultjes? Voor Tante Pos tot slot een werke lijk citaat uit Midzomcrnachtsdroom van Shakespeare: „Naar het weinigje licht van zijn verstand te oordelen, is hij aan het afnemen; maar wij moeten uit beleefdheid zo redelijk zijn en eens afwachten". (Tot de volgende gids- editie!) Boshoek, alhier, aanvang 4 u. n.m. Zat. 20 Aug.: Gcm. Techn. Bedr. tegen Schied. Pol. Sportver., terrein Havendijk, alhier, aanv. 4 u. n.m. Zat. 27 Aug.: Sp.ver. Stadsdiensten te gen Schied. Pol. Sp.ver.; te Lie r. Zat. 3 Sept.: Sp.ver. Stadsdiensten te gen Gem. Tech. Bedr.; te Lier. Zat. 10 Sept.: Schied. Pol. Sp.ver. te gen Sp.ver. Stadsdiensten, terrein Boshoek, alhier, aanv. 4 u. n.m. N.B. Terrein en aanvangsuur van de 2 in Lier te spelen wedstrijden (op 27 Aug. en 3 Sept.) worden nog nader vastgesteld. Er wordt gespeeld om een, door een bekende Lierse ingezetene uitgeloofde wisse/beker. Dit lijkt ons een interessante sport - uitwisseling, die een volledig wel slagen verdient. De vacantiestemming beeft ook ons te pakken, in verband waarmee het volgende nummer van ons blad eerst op 1 September %al verschijnen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1949 | | pagina 21