0 nó K^tedelyk ^Yl^luziekcorpi IX AXTWKKPKX te werken en te wonen beide, sprak mevr. Bcnthem-de Wilde en zij wees vooral op de geestelijke ontplooiing van het Schicdamse leven, zoals dit is uitgedrukt in de stichting van de Schicdamse Gemeenschap, die op haar beurt weer verder gaat met de uitbouw door de uitgave van een maandblad en de plannen voor een Cultureel Cen trum. Het heeft ons goed gedaan, dat Schiedamsc woord. OM eerlijk te zijn, vaak komen we niet in het Kethelse deel van onze gemeente en ieder keer, dat we er wel weer zijn, spijt ons dat. Maar goed, met het feest van St. Radboud mochten wc er natuurlijk niet ontbreken en zo zijn we er dan op die Zaterdagse Au gustusmiddag naar toe getogen om er het zestigjarig feest mee te vieren. En wat voor een feest! Heel Kethel was er vertegenwoordigd en eigenlijk viel dit niet te verwonderen, want was het dorp niet de bruidegom bij dit diaman ten feest. Zestig jaar terug werd het huwelijk gesloten tussen de echtelieden Muziekgezelschap en Dorpsgemeen schap en aangezien er nimmer een andere minnares kwam opdagen, is het de jaren door zo gebleven en Kethel voer er wel bij. Over muzikanten was er bij het feest niet te klagen, want alle Schiedamse muziekcorpsen waren naar het dorp getrokken en hebben er van de vroege middag tot de late avond zitten blazen dat het een lieve lust was, St. Radboud en Kethel ter ere. MET de mannen, die aan de bouw bezig zijn, is de waarnemend bur- gcmeesterscop een warme zomermiddag naar boven geklommen in een van de twee flatgebouwen, die bezig zijn te verrijzen aan de Vlaardingerdijk. Hoog boven het lage polderland uit stak de vlaggemast zijn dunne lijf in de lucht. Mevr. Bcnthem-de Wilde heeft er de vlag aan op gehesen, die fier mocht uitwapperen omdat het hoogste punt was bereikt. Onder de vlag werd ge sproken over het mooie doel, dat de gemeente zich bij deze bouw voor ogen stelde: een comfortabel woninkje voor bejaarde Schiedammers, die hun oude huis dan weer kunnen vrijgeven voor een jong gezin. Daarom wapperde de vlag daar boven op het flatgebouw die dag extra fier in de lucht en was men dubbel verheugd, dat het alweer zóver isZo bouwt Schiedam verder. VOOR het eerst na de oorlog heeft ons Stedelijk weer deelgenomen aan een door de Gemeente Antwerpen uitgeschreven Muziek-Festival op 21 Augustus j.l. Ook in 1938 en 1939 was ons korps in Antwerpen present en ver wierf toen een premie voor het best geklede korps. Nu is het wel interessant om een uitnodiging voor zo'n Festival te ont vangen, de verwezenlijking kost heel wat hoofdbrekens engeld. Dat alle moeilijkheden zijn 'overwonnen pleit voor de spirit, die het Bestuur van ons Stedelijk Korps bezielt. Gedeeltelijk in een nieuw uniform gestoken zijn de ca. 100 deelnemers op 21 Augustus in 3 bussen naar Antwerpen gestart en daar allerharte lijkst ontvangen. Om 3 uur hebben zij geconcerteerd op de Groenplaats en dank zij de vele repetities is dit concert buitengewoon geslaagd. De vertegenwoordigers van de Gemeente Antwerpen, alsmede de deputaties van het Antwerpse Muziekleven, ver klaarden volmondig, dat dit concert tot een van de beste behoorde, welke dit seizoen waren gegeven. Of ons korps een prijs gewonnen heeft wordt pas in October bekend. Wel werd een bronzen plaquette van de Ge meente Antwerpen ontvangen en te vens de uitnodiging om volgend jaar De Afgevaardigden van de Gemeente Antwerpen met de Heren H. H. van Vleutendirigenten J. H. M. de Waardty voorzitter van ons Stedelijk zo mogelijk een avond-concert te geven. Alles bijeen is het een dag geweest, waaraan de deelnemers nog lang met veel genoegen zullen terugdenken. Buitengewoon actief was het van het Bestuur om in Antwerpen te spre ken over onze Stadsfeesten in 1950. Antwerpen zal zijn oudste korps in vol ornaat afvaardigen om aan een alsdan te organiseren Muziek-Festival deel te nemen. Bravo, zo komt er leven in de brouwerij. Een feestelijk Schiedam zal de deelnemers hartelijk ontvangen. Ons Stedelijk Muziekkorps voor de Muziektent op de Groenplaats IOO

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1949 | | pagina 12