^OCf even dit: en «St. c^Y\icolaaó Bij, de titeZpiaat MIDDENNTA^D *3* ELKE dag kan nu het bericht binnenkomen, dat de bekende stoomboot uit Spanje weer zee heeft gekozen en dat de goede Sint dus binnenkort hier kan worden verwacht. Er is, ook in Schiedam, dan ook reeds een zekere spanning merkbaar en heus niet alleen onder de kinderen: vooral ook onder de Middenstand heerst een nerveuze bedrijvigheid tot dikwijls laat in de avond, want men wil de Sint zo mogelijk nog luisterrijker ontvangen dan het vorig jaar. Zo is o.m. het plan opgevat een of ficiële ontvangst te organiseren op 26 November, waarbij de hoge gast door de burgemeester ten gemeente- huize zal worden ontvangen, wat, naar de Middenstands-organisaties hopen, het begin wordt voor een jaarlijks terugkerende plechtigheid. Daaromheen wordt een winkelweek georganiseerd, gepaard gaande met allerlei attracties, zodat de winkelwij ken er bijzonder fleurig zullen uitzien en het winkelen er een lieve lust zal zijn. Men zal er gewoonweg niet toe komen, ook eens in Rotterdam een kijkje te gaan nemen. Daartoe bestaat trouwens toch heel weinig reden. Wie voelt er iets voor om zich als haringen in een ton naar Rotterdam te laten expediëren, als hij weet dat te Schiedam precies hetzelfde is te krijgen als daar en in geen geval duurder? Bovendien dit werd ons zeer nadrukkelijk en in meerdere gevallen verzekerd hebben de Schiedamsc winkeliers zich grote moeite gegeven om hun sortering zo uitgebreid moge lijk te doen zijn, waarbij, om in de geest van de tijd te blijven, vooral aandacht is geschonken aan practische cadeaux van prima kwaliteit. Neen, dat is ons bij onze rondgang wel duidelijk geworden: om aardig te slagen behoeft men zeker niet naar Rotterdam te gaan: integendeel: hier kost het minder tijd, waarschijnlijk minder geld en men vindt gemakke lijker wat men zoekt. Kan men meer wensen? Aanvankelijk hadden wij ditmaal op de omslagpagina het vrolijke beeld willen vastleggen het nageslacht mag het ook wel weten! dat de Tuinlaan op 29 October j.l. bood: diverse vlaggen op en rond het Plein Eend ragt ter ere vande ondergang van het Cultureel Centrum. Ja, lezers, zo iets doen we tegenwoordig! Maar het waren ook de enige vlaggers van de vele ondertekenaars van het bekende protest, waarmee deze eenlingen als het ware nog eens weer uitdrukking wilden geven aan hun vreugde over het feit, dat een pietepeuterig eigenbe- langctje toch lekker gezegevierd had over een breed bekeken Gemeenschaps belang. Er zijn er nu eenmaal altijd die het nooit leren! Als je zo iets ontmoet, dan gist het wel eens even in je niet voor de buitenwereld merkbaar natuurlijk en dan komt onwillekeurig even het woord „afmaken" in je gedachten, terwijl je bepaaldelijk aan opvoeden denkt. Daar zal, dat geven we grif toe, ook wel aan schuldig zijn het feit dat er in deze tijd van het jaar een slacht- sfeer hangt: November is nu eenmaal slachtmaand. En toen vonden wij ineens een sprekende foto van een kudde ossen, die het verkeer in onze stad met ge regelde tussenpozen trachten te ont wrichten, wel zo goed. Deze beesten weten nu eenmaal niet beter: Van ossen kan men niet anders verwachten. DEGIN December zult u tever- L> geefs uitzien naar het blad van De Schiedamse Gemeenschap. Wees dan niet ongerust. Ongeveer half December komt er een uitgebreid nummer uit, waarmee wij bedoelen ook ons kaarsje bij te dragen om de donkere dagen rond Kerstmis gezellig te verlichten. £N nu de verenigingen. In ieder nummer van De Schiedamse Gemeenschap staat een Cultureel Maandrooster afgedrukt, waarin alles behoort opgenomen te zijn wat in de komende maand op cultureel gebied zulks in de ruimste zin te doen is. Veel verenigingen verzuimen nog opgave te verstrekken aan ons Secretariaat, Nieuwstraat 12, tele foon 68043. In ons Kerstnummer zullen de aankondigingen worden opgeno men van ongeveer 15 December tot 1 Februari 1950. Denkt u er aan? Het is in uw eigen belang, maar ook ten dienste van de hele Schie damse gemeenschap. J-JEBT u dat gelezen van die meneer, die door het Kanton gerecht opgeroepen was om jenever te keuren? Dat lijkt me een leuke baan. Ik heb me direct bij de Balie gemeld als permanent borrelkeur der. Maar ik ben niet aangenomen. Na de derde borrel hield ik al een uitvoerig requisitoir tegen de Kan tonrechter en dat mocht niet. DENT u al naar het Rotter- dams Gemeente-Archief geweest om de tentoonstelling „Oud Schie dam, gezien door Herm. C. A. Paradies", te bezichtigen? U moet dat beslist eens doen'. Tot 27 No vember kunt u er terecht. Zie cul tureel Maandrooster voor nadere gegevens.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1949 | | pagina 11