J i De grote achterzaal kent u niet meer terug! Zo ruim en groot, een expositieruimte, wat donker, maar het werk van Sluyters waardig. Nu de rechter vleugel van het voormalig St. Jacobsgasthuis ook als museum ingericht wordt, krijgt Schiedam in dit mooie gebouw van de architect Guidici een waar Cultureel Centrum. De conservator, de heer C. H. Schwagermann, die steeds op het grote belang hiervan heeft gewezen, blijkt een juist inzicht in deze kwestie te hebben. Uit de voortreffelijke inrichting van deze tentoon stelling blijkt dit opnieuw. Vergelijkt u het portret van Dr. F. M. Wibaut met het portret van de heer K., welke portretten ter weerszijden hangen van het klassieke schilderij van zijn vrouw, dat in het midden van de rechter wand hangt, dan treft het verschil in geaardheid van deze twee mensen. Tevens heeft u genoeg afstand voor het op 25-jarige leeftijd geschilderde grote doek Bal Tabarin, dat een feest van kleur is. In deze grote zaal kunt u prachtige portretten zien en stillevens, terwijl een kabinet aquarellen en tekeningen bevat van baby's, in de uitbeelding waarvan Sluyters sterk is. Moge deze tentoonstelling van Jan Sluyters' werk ook in Schiedam veel belangstelling trekken. Een bezoek is geen verloren tijd, integendeel het is geestverrijkend! A. C. H. SLOT Jr. KR WKKD «EVLA»D Zes mensen hebben bruut gevlagd Rondom de herfst-ige Plantage, Waar politieke storm-ravage Een ideaal had omgebracht. Zes mensen hebben bruut gevlagd Om 't uitzicht dat ze mochten houden Een stuk natuurschoon bleef behouden, Een eeuw cultuurschoon werd verkracht. Schiedam, Schiedam, dat almaar wacht En almaar havens laat verzanden, Waar zal je stuurloos schip op stranden? Rond de Plantage werd gevlagd'. Er werd gevlagd'.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1949 | | pagina 7