CULTUREEL MNDRGOSTER I5I kerels zouden zijn. Maar hier, bij hen thuis, op hun schip, zijn zij voorko mend geven ze in het Engels ant woord of vragen anderen dit voor hen te doen. Niets is er over van hun ruig heid. Het zijn rustige mensen, die de hete soep met hele kalven vlees erin drijvend, laten, om een wild-vrecmdc don 'r cart over de naderende Kerstmis. Vier jaar geleden was hij het laatst met Kerstmis bij zijn ouders thuis en er gaat toch maar niks boven dat tehuis. Als hij de kans had, zou hij in de komende weken naar Noorwegen gaan. Dan daarna weer direct naar zee, want hij voer graaK- Ik sta hier tussen Noren; tussen de mensen, die voor de politie zo ver draaid lastig kunnen zijn, als zij een stevige borrel gedronken hebben. Ik herinner me vaag, dat men mij eens verteld heeft, dat Noren geen prettige stadsrand is voor de burger alle zee mansleven, waarmee hij in aanraking komt. Maar wie de ronde Rcidar Skarsten met zijn jongensachtige ogen en zijn lange blonde Oberammcrgau-lokken heeft zien lachen, toen hij over thuis en Kerstmis hoorde spreken, zou deze andere wereld voor een ogenblik wil len trekken binnen het hart van de stad, die in het verleden huiverend en bekrompen de zee de rug toekeerde. Ik heb het met deze impressies ge probeerd. „Mijn xpons geen teman journalist iets te vertellen over een Kerstmis, die nog zo'n heel eind weg schijnt. Schiedam is geen havenstad. Een paar dancings op de aarzeling van de ,Liectr thuis mtt Kers/mis Zaterdag 24 Dec., 8 u., Volksgebouw, Tuinlaan 50. Arb.- Toneelver. Kunst na Arbeid, toneelavond in 't kader der Heijermans-herdenking. Zondag 25 Dec., 8 u., Volksgebouw, Tuinlaan 50. Arb.- Toneelver. Kunst na Arbeid, toneelavond in 't kader der Heijermans-herdenking. Maandag 26 Dec., 3.30 u n.m., Grote of St.-Janskerk. Kon. Zangver. Schied. Mannenkoor Orpheus. Kerstconcert, solisten: Dora Schratna, Henk Dorel en organist Jacq. P. Bekkers. Donderdag 29 Dec., 8 u., Passage-Theater. Afd. Schiedam Alg. Ned. Met. Bond, 2e bondsavond. Donderdag 29 Dec., 8 u., Musis Sacrum, L. Haven 111/115. Kath. Cult. Genootschap. Dansavond: Han Reinbeck; o.a.: de 7 hoofdzonden. 1950s Donderdag 5 Jan., 8 u., Passage-Theater. Schiedamse Kunst kring. Opvoering van de operette „Viktoria und ihr Husar" door het Hoofdstad-Oper. gez. Vrijdag 6 Jan., 8 u.. Ver.lokaal Irene, N. Haven 155. Volks universiteit, afd. Schiedam. Filmavond: „Erop uit, de grenzen over" (Verkruysen). Tot 7 Jan. Stedelijk Museum. Tentoonstelling van werken van de „Rotterdamse Kunstenaars-Sociëteit". Maandag 9 Jan., 8 a., Julianakerk, B.K.Iaan. Afd. Schiedam van Toonkunst: symph.-concert door het Residentie- Orkest, soliste: Toos Onderdenwijngaard, Piano. Donderdag 12 Jan., 8 u., Passage-Theater. Nederl. Theater- Bureau. De „Kilima Hawaiians". Donderdag 12 Jan., 8 u., Ver.lokaal Irene, N. Haven 155. Kinderzang- en Operettever. Lenteklanken: uitvoering. Zaterdag 14 Jan., 8 a., R.K. Volksbond, L. Haven 71. Toneeï- afd. van de Ver. Het Singelkwartier, toneelavond. Donderdag 19 Jan., 8 u., Passage-Theater. Kath. Kring en Schied. Toneelkring: toneelavond. Donderdag 19 Jan., 8 a., Musis Sacrum, L. Haven 111/115. Kath. Arb.-Jeugd. Opvoering van „Het mysterie van de vrouw die terugkeerde" van Willy Corsari, door de Kajotters-toneelgroep en met medew. van het R.K. Ge mengd Singelkoor. Vrijdag 20 Jan., 6 a., Musis Sacrum, L. Haven 111/115. Kath. Arb.-Jeugd. Opvoering van „Het mysterie van de vrouw die terugkeerde" van Willy Corsari, door de Ka jotters-toneelgroep en met medew. van het R.K. Ge mengd Singelkoor. Zondag 22 Jan., 9.30 a. v.m., Passage-Theater. Schiedamse Bestuurders bond. Arfi-filmochtend. Dinsdag 24 Jan., 8 u. Grote of St. Janskerk. Zangver. Excel sior, uitv. v/h. Oratorium Der Messias van Handel. Donderdag 26 Jan., Passage-Theater. Gymn.ver. Excelsior, uitvoering van leden. Zaterdag 28 Jan., 8 u., Musis Sacrum, L. Haven 111/115. Schied. Toneelgroep Comedia, opvoering van „Wilde Rozen".

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1949 | | pagina 15