1 aec feDJjongf) law CHOCOLADE SUIKERWERK llespreking over „Het Spul" 4iadd en uxe óns Cultuceel Centcum nu maak! ó'^cumcn tfoor ïjcurjofmen fonglj Jpecg'®umc^Iacre A. P. MARTENS C° n.v. En tóch leeft er iets in Schiedam! Dat bewees de aanwezigheid van 12 verenigingen met 54 leden op de bijeenkomst van de Sectie Toneel op Woensdag 25 Januari. Het bestuur was zichtbaar tevreden en de voorzitter, Ir. W. E. Hoek, kon de bespreking dan ook enthousiast inleiden. Eind Augustus in het kader van de Schiedamse Vacantie-week zal „Het Spul van Joncker Franssen Oor- logh" meerdere malen worden opge voerd. De regisseur Arend Hauer (als je hem ziet spreken móet je aan de jonge Verkade denken) acht een ernstige voorbereiding voor deze uitvoering noodzakelijk. Er wordt een werk gemeenschap gevormd, waaraan alle toneel-dilettanten kunnen deelnemen. Eind Februari te beginnen komen er 6 avonden om de 14 dagen met prac- tische vorming voor het toneel. Daarna Dat is de verzuchting, die men tegenwoordig nogal eens hoort slaken in onze goede stad, en heus niet alleen uit de mond van ver stokte voorstanders van het plan. Geen wonder, want er is al heel wat de Schiedamse neus voorbijgegaan, dat, indien de voorstellen destijds door de Raad waren aanvaard, tenminste binnen afzienbare tijd ons deel zou zijn geweest. Maar desespereert niet en helpt de lampen brandende houden: eenmaal zal het zover zijn, dat wij u in uw eigen huis kunnen ontvangen, dat wij Schiedam kunnen geven wat een stad van haar omvang en betekenis toekomt en waardig is. rolverdeling en repetities voor het spel. De aanwezige verenigingen zullen vóór 10 Februari de lijsten met deel nemende leden inzenden. Niet aan wezige verenigingen worden verzocht hetzelfde te doen. Ook individuele liefhebbers van toneel kunnen zich op geven aan het secretariaat van de Schie damse Gemeenschap, Nieuwstraat 12. Wanneer de geest zó blijft als op deze bespreking, wordt de opvoering van „Het Spul" voor Schiedam een gebeurtenis van de eerste rang. Betaling abonnementsgelden %oTfn> H.H. WINKELIERS A. Jurgens Zoon - Tuinlaan - Schiedam Manufacturen - Tricotgoederen Damesschorten - Kousen Overali's-Werkhemden - Sokken enz. 182 SECTIE TONEEL Met dit nummer is de ie jaargang voltooid. Het abonnementsgeld voor de 2e jaar gang kunt u storten op gironummer 549934 ten name van De Schiedamse Qemeenschap of op onze bankrekening bij R. Mees Sc Zoonen, kantoor Schie dam, N. Haven 133. Ook is contante betaling mogelijk aan ons bureau, Nieuw straat 12. Uw adres voor MANUFACTURENHANDEL ROTTERDAMSEDIJK 215 Het vertrouwdste adres voor:

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1950 | | pagina 14