ezMló er maar ietó bekoorlijke waó cjebeurt erop en rond 18 7V[acirtl 33 De Schiedamse jeugd van vandaag. Natuurlijk moest ook die aan het woord komen. Of liever gezegd-, aan het woord gebracht worden. Toos tenminste, het meisje met wie wij spraken, kwam niet gemakkelijk los. Totdat.... we het kregen over „uitgaan". „Dat doe je niet in Schiedam", zegt ze. „Daarvoor neem je de tram. Naar Rotterdam. Dat kost je een uur en een paar centen meer, maar dan ben je ook een paar uurtjes „uit". Bovendien moet je, als je een goed stuk wilt zien, toch ook naar de Rotterdamse Schouwburg. De beste stukken zie je hier toch nooit. En met de films is het niet veel beter. Het theater is goed en niet duur, maar de films zijn over het algemeen niet veel bijzonders. Ze zijn meestal te laat en de films, die je beslist wilt zien, gaan meestal aan je neus voorbij." „Dus neem je bet zekere voor het onzekere en pakt de tram." „Ga je dan nooit in eigen stad uit?" „Jawel, zo'n enkele keer. Het kan op 't Koemarktplein bijvoorbeeld nog wel gezellig zijn, maar in de zaken is zo'n gebrek aan sfeer." „Je vindt het dus te gewóón in Schiedam?" Ze knikt. „Ja", herhaalt ze, bedachtzaam het rookwolkje uitblazend van de sigaret, die we haar vanwege de „sfeer", aanboden. „Ze doen hier zo weinig om mee te doen; om te concurreren met een grote stad. „Maar", voegt ze er peinzend aan toe: „Misschien kunnen ze ook wel niet. Trouwens, Rotterdam is ook nog maar een schaduw van vroeger en nauwelijks nog een stad." „Dus, je ziet meer in Rotterdam, Den Haag of Amsterdam". „In Amsterdam wel. In de beide andere.niet". „Er moest hier eigenlijk wat meer behoorlijks zijn. Een paar smaakvolle zaken met beschaafde mu ziek, een bioscoop, die met nieuwe films komt en.een behoorlijke schouwburg. Ik had zo gehoopt, dat het Culturele Centrum er zou komen. Ik heb meegeleefd met de plannen. Toen ik hoorde, dat het niet doorging, ben ik vreselijk te keer gegaan tegen de lui, die dat kapotge maakt hebben." „Zo"„ zeggen wij, „dus toch". Er klinkt triomf in onze laatste woorden. Een zware last glijdt ons van de schouders. Door die paar eenvoudige zinnen van Toos weten we nu, dat de jeugd zich wel degelijk interesseert voor de gang van zaken in onze stad. De voorvechters van de Schiedamse Gemeenschap werken dus toch niet zo maar in de ijle ruimte. Zij hebben een onzichtbaar publiek, dat hun strijd met belang stelling gadeslaat. Meer dan dat zelfs. Zij hebben de jeugd op hun hand. Is er in dit jubileum-jaar een schonere stimulans denkbaar, om met kracht het werk voor te zetten? 18 Maart 8 uur Alle klokken van de stad luiden het feest in. Alle Schiedammers steken de feestvlag uit. 22.30 Beiaardconcert door de heer Ferd. Timmermans 2.302.55 Opmars van de Harmonieën naar het Marktplein 3 uur Vlaggenhulde voor het Stadhuis. Hoornblazers op de toren kondigen Vlaggenstoet aan. Défilé van de Vlaggenstoet voor Burge meester enz. De Nationale vlag en de Schiedamse Stedevlag worden gehesen. Het Carillon-comité biedt eerste cheque aan van het geschenk van de Burgerij. Muziek door de gezamenlijke harmonieën. 4 uur Buitengewone zitting van de Gemeenteraad in de Aula van het Gemeente-museum. 4.30 Demonstratie van de Drumband van de Kon. Mil. Kapel op de Broersvest. Demonstratie Volksdans. 8 uur Concert in de Grote- of St. Janskerk met mede werking van R.K. Mannenkoor „St. Cecilia", Christelijke Oratoriumvereniging, Schiedams Vrouwenkoor, Toonkunst Koor en Orkest, Gem. Zangver. „Excelsior", Kon. Zangver. Schied. Mannenkoor „Orpheus". Plaatsen door de hele stad verkrijgbaar a 50 ct. Zie aanplakbiljetten. SPORT in de week vóór 18 Maart. DAMCONCOURS: 13, 15, 17 Maart, half acht in „De Am- stelbron". SIMULTAAN SCHAAKWEDSTRIJD: Woensdag, 15 Maart, half acht in Gebouw „Irene". Simultaanspelers: J. Donner en F. W. J. Henneberke. TAFELTENNIS TOURNOOI: Vrijdag, 17 Maart, 7 uur in Gebouw „Irene". Na afloop demonstratie door de dames T. Mostert en J. Eibers en de heren Cor du Buy en Willy van Zoelen. Toegangskaarten 50 ct. KEGELCONCOURS: Dinsdag 14 en Woensdag 15 Maart, 7 uur 30 in „De Kroon". Korpswedstrijden en wedstrijd om het kampioenschap van Schiedam. Zaterdag 18 Maart begint 60-ballen wedstrijd van 2 tot 8 uur. KLAVERJAS-CONCOURS: Dinsdag 14 Maart, 8 uur in Musis Sacrum. Persoonlijke wedstrijden.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1950 | | pagina 33