t [Feest is övcr LEVE 'T FEEST! DE herdenking van het 675-jarig bestaan is voorbijhet feest is over. Het was sober van opzet en dus verre van ideaal, maar het ivas iets. Het bracht duizenden Schiedammers op de been en het trok duizenden naar hun radio toestel; kortom: Het sloeg in. Sindsdien zijn er meer dan dertig blaadjes van de kalender gefladderd. De maan heeft sindsdien een verduistering meegemaakt, de lente is begonnen en de kranten, waarin de feestverslagen stonden, zijn vergeeld. Men zal die kranten niet meer zien en de verslagen niet meer lezen. Men zal hoogstens als het zo te pas komt nog even terugdenken aan die achttiende Maart en de vlaggen-optochtaan de drum band en de cheque-overhandiging; aan het hijsen van de vlaggen, de raadszitting in de aula, de radio-uitzendingen, de herauten op de Sint Janstoren en het zang concert in de kerk. Het geheugen zal herinneringsbeelden daaraan oproepen. Maar met het ver strijken van de weken zullen die beelden verbleken, totdat er niets meer van over is. Toch zullen sommigen in klein bestek een sprekende herinnering aan de stads feesten tvillen overhouden. Welnu, voor hen maakten wij deze pagina. Een stukje tekst met een stuk of wat foto'tjes. Plaatjes die naar men zegt ieder voor zich meer zeggen dan duizend woorden. Dat het zo mag zijn en dat deze kleine gekris talliseerde beelden nog eens de werkelijkheid mogen oproepen die eens teas, maar nooit meer komen zal. Daarna mag men ze vergeten. Dat is goed. Een mens moet nu eenmaal niet al te lang bij „vroeger" blijven tcijlen. Het is nu eenmaal beter, iets te maken van het heden en te bouwen aan de toekomst. Het is op die toekomst dat we heel even de blik nu willen werpen. Want in die toekomst zullen er opnieuw feesten worden gehouden. Feesten ook, die de Schie- damse Gemeenschap organiseert. Dat begint deze zomer al. Dan komen de sport- en vacantiefeesten, die een voort zelling en afsluiting zullen betekenen van de herdenking op 18 Maart. De Gemeenschap heeft grote verwachtingen van die feesten. Omdat zij geleerd heeft, dat de Schiedammers een goed feest op prijs weten te stellen. Maar ook heeft de Gemeenschap geleerd, dat er aan haar eerste feest, dat zij op 18 Maart organi seerde, nog vele fouten kleefden. Foutendie men eerst moest maken om ze een volgende, keer te kunnen voorkomen. Mogelijkheden, die men eerst over het hoofd moest zien, om ze een volgende keer te kunnen benutten. Eén ding staat daarbij voorop: De Schiedamse Gemeenschap zal alles in het werk stellen, zoveel mogelijk stadgenoten aan deze festiviteiten en manifestaties actief en met plezier te laten meedoen. Zo nodig zal zij er daarbij niet voor terugschrikken nieuwe en gedurfde ivegen in te slaan. Natuurlijk kan op het ogenblik nog niet verteld worden, wat men precies van plan is te doen. Daarvoor bevindt alles zich nog te veel in een stadium van voor bereiding. Maar bij de sport- en vacantie-feesten van Augustus zal men kunnen vaststellen, of de Gemeenschap in dit opzicht vorderingen heeft gemaakt. Met andere woorden: Of er ook op dit gebied van ..groei" sprake is geweest

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1950 | | pagina 13