(2X oh tup Bij een vertrek Ill \iJXHH\ i 6o Tegen de tijd, dat de vacantie aan breekt, gaan wij plannen maken. Wij kijken onze portemonnaie eens na en wij rekenen, rekenen of het mogelijk is, met ons gezin een of twee weken naar buiten te gaan, in een pen sion, in een hötel, in een zomerhuisje ergens aan het strand of bij de bossen. Kunnen wij het goed doen en kunnen wij wat deviezen bemachtigen, dan zoeken wij het in het buitenland. Voor al dezulken gelden de hier vol gende regels niet. Die zijn geschreven voor hen, die vacantie moeten door brengen in eigen honk, maar die toch wel eens een dagje uit kunnen. Maar waarheen? Natuurlijk. Je kunt een dagje naar zee. Maar dat vindt men dan ook het enige, wat in deze streek is te beginnen. Eventueel komen ook nog de Rotter damse Diergaarde, of enkele uitspannin gen (om dit ouderwetse woord nog eens te gebruiken) aan de plassen in aan merking. Maar dan is men ook uitge praat, vooral, als men niet over een fiets beschikt. Nu zijn er reisbureaux, die voor niet al te veel geld dagreizen organiseren. Er zijn ook buurt- en andere vereni gingen, die met de leden een dagje op stap gaan. Maar er zijn ook ingezete nen, die daar of niet van houden, of die ook dat nog te duur vinden, óf geen lid zijn van reis- en andere een dag erop uit trekkende organisaties. En die willen, behalve dan het gebruikelijke dagje naar het strand of naar de Plas sen, toch wel eens wat anders. Voor niet te veel geld vaak. Voor hen willen wij een beetje raad geven. Neem de trein naar Hoek van Hol land en breng een dag door in het na tuurreservaat De Beer op Rozenburg. Het bureau van de Schiedamse Ge meenschap, Nieuwstraat 12, geeft daar over alle inlichtingen. Het is de moeite waard. Maak, van Rotterdam uit, een boot tocht naar de Kinderdijk, en geniet van het heerlijke schouwspel, dat de vele molens daar bieden. Heb aandacht voor de bedrijvigheid in de Rotterdamse havens, op de werven langs de boorden van de rivieren. Heel gezellig is, alweer van Rotter dam uit maar in de vacantieweek van 24 Augustus tot 2 September ook vanaf het Schiedamse Hoofd een Spido-boottocht door de Rotterdamse havens. Een verblijf in het (alweer Rotter damse) Kralingse bos is ook niet te versmaden en wie oog heeft voor het schone der beeldende kunsten, brenge een bezoek aan museum Boymans. Denk aan Ahoy, de grote expositie in Rotterdam, die een bezoek meer dan waard is en waar ge uw ogen uitkijkt, en vergeet evenmin het Maritiem Mu seum in Rotterdam, waar heel wat op scheepvaartgebied valt te aanschou wen. Als ge toch in Rotterdam zijt, dan is een gang naar de Maastunnel en een gezellig zitje aan de Maas ook aan te bevelen, evenals een wandeling naar Ylaardingen, met zijn Hof en zijn druk te op het Vlaardingse Hoofd. Wie van wandelen houdt, kan een keus maken uit een groot aantal mar sen door de polders, via Vlaardinger- Ambacht, Kethel en Overschie. En wie een fietstocht wil maken, kan in de naaste omgeving blijven door te fietsen door het Westland, over de eilanden via Rotterdam, of maar dit is wat verder weg, door de Alblasserwaard. Is men daar al eens geweest? Wonder lijk mooi is het er. Men zet de fiets op de trein naar Dordrecht, en gaat van daar over naar Oud-Alblas. Verschil lende wegen leiden in de richting Go- rinchem. Maar de dijk dient te worden vermeden. Zoek de polderwegen op! Wie door het Westland fietst, kieze zoveel mogelijk de binnenwegen. Heb dan oog voor de oude boerderijen, die ge hier aantreft, en voor het wisselend landschap. Vergeet Delft niet, dat oude stadje met zijn grachtjes, prachtige histori sche gebouwen en met zijn openlucht spel (Elckerlyck) van 16 Juni tot 1 Juli. Wij doen slechts enkele suggesties. Maar deze raad geven wij zeer posi tief. Trek er op uit. Want ook in de omgeving van Schiedam is wel wat moois te genieten, al missen wij er bos en hei. |^ke Gemeenschap Schiedam heeft een ernstig verlies geleden. Me vrouw H. Benthem-de Wilde, nog jong van geest en hart, heeft zich genood zaakt gezien, onze stad te verlaten. Haar gezondheidstoestand noopte haar daartoe. Vol enthousiasme aanvaardde zij enige tijd geleden het voorzitterschap van het comité, dat op verzoek van de Stichting De Schiedamse Gemeenschap in Augustus een vacantie-feestweek zal organiseren. Temidden van de infor- matorische besprekingen met enkelen, met wie zij, in 1946, toen nog wethoud- ster, een vacantie-feestweek had voor bereid, boordevol plannen en initia tieven, moest zij haar taak neer leggen en overdragen aan een jongere. Met haar vertrek verliezen Schiedam, de Gemeenschap Schiedam en de Stich ting Schiedamse Gemeenschap een vrouw, die, meer dan vele anderen, het grote gevoel had voor gemeenschaps zin, die hield van de stad, welke zij, als Raadslid en als wethoudster, vele jaren heeft gediend, waar zij vreugde vond in haar arbeid voor tal van organisaties en verenigingen, voor het gemeen schapsleven onzer stad. Moge haar gezondheidstoestand spoe dig verbeteren en moge zij nog vele jaren genieten van een welverdiende rust na een arbeidzaam leven, waarin zij, met de inzet van al haar gaven werk te voor een werkelijke gemeenschap.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1950 | | pagina 13