een epistel foto of tekeiiins' t^aat uw vacantie u inspireren tot U hunt er een prijs mee winnenj Hij de titelplaat 73 ~~t TEN vacantie, die goed geneest is, zal men niet gauw vergeten. Want ook M' al komt er dan ieder jaar weer zo'n nieutve periode van vrije dagen, de totaal indruk blijft toch als een kostbare herinnering in 't geheugen gegrift. En als 'l zo ter sprake komt zal de eigenaar van die herinnering zeggen„Toen we in X, Y en Z geweest zijn," dat waren dagen om nóóit te vergeten. Nu is er voor het ophalen van herinneringen een aanleiding nodig. Deze kan van velerlei soort zijn, maar bestaat in negen van de tien gevallen toch uit het een of andere fotootje, dat op de een of andere dag uit een portefeuille of album te voorschijn schiet. Daar het fotograferen al vrij oud en erg ingeburgerd is, zijn ook de gewoonste vacantiegangers er achter gekomen, dat zo'n paar foto'tjes wonderen aan herinne ringen kunnen oproepen en nemen de meesten van hen een toestelletje mee op reis. Vacantie. voor wiinmigen betekent dat: een heerlijk verre reis maken naar het buitenland: indrukken opdoen in vreemde steden en onbekende streken verkennen. Anderen hebben liet geluk een paar weken te kunnen doorbrengen in bos en hei of aan de kust. In een pension, een huisje of een tent. Maar het grootste aantal der vacantie- gangers komt zelfs zo ver niet. Voor hen en de kinderen komt de vaeantie neer op af en toe als het erg warm is, een keertje naar het strand. Naar den Hoek. Met het treintje dat altijd komt nadat de lange trein naar Amsterdam is voorbij ge gaan. HET zou vanzelfsprekend indis creet zijn, wanneer een buiten staander aan al deze vacantie- inensen vroeg: „Laat die plaatjes eens zien, die ge tijdens uw vacantie ge maakt hebt." De Schiedamse Ge meenschap zou dit dan ook niet willen vrager». Maar wel durft zij het aan, de Schiedammers, die met vacantie gaan of gingen, op het lijf te springen met het verzoek: „Laat u ons uw aardigste vacantie-foto eens zien, en laat onze eerlijke jury eens uitmaken welke wel van al deze „aardigste foto'tjes" de alleraardigste zijn." De moeders of vaders, zoons of doch ters, die deze ingestuurd hebben 't moet vanzelfsprekend eigen maaksel zijn! krijgen een schitterende prijs. Technische en aesthetische maatstaven zullen niet in de eerste plaats aan gelegd worden. Het gaat in dit geval gewoon om de „leukste vacantie-foto". Het zou natuurlijk sneu zijn, hen die geen foto-toestel bezitten en die bijvoorbeeld toevallig aardig kunnen tekenen, er buiten te laten vallen. Vandaar, dat de Schiedamse Gemeen schap voor lien een tekenwedstrijd organiseert. Ook hier geldt weer het „leuke" of „aardige" als maatstaf. Liet de Gemeenschap het hierbij, dan zou ze toch nog in één opzicht tekort schieten. Dan hadden de jongens en meisjes, die vlot een aardig opstel kunnen schrijver», nog geen kans gehad. Zodat ook voor hen een wedstrijd georganiseerd wordt onder het motto: „Wie vertelt het aardigste verhaaltje over zijn vacantie?" De deelname tot deze laatste wedstrijd zal in principe heperkt zijn tot de schoolgaande jeugd. Tot hen dus, die de achttienjarige leeftijd nog niet bereikt hebben. $5 Nadere gegevens over deze drie dubbele prijsvraag men mag gerust voor alle drie afdelingen zijn inzen dingen sturen zullen in het volgende nummer van de Schiedamse Gemeen schap volgen. Maar reeds nu kunnen de winnaars er op rekenen, dat hun foto of foto's, hun tekening(en) en hun opstel(en) in ons blad zullen wor den opgenomen. Opdat heel Schiedam zal weten, hoe heerlijk een deel van de burgerij van deze vacantie genoten heeft.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1950 | | pagina 17