SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP iJac untie EN GEMEENSCHAP 6l 2e Jaargang Nummer 4 Juni 1950 Administratie en abonnementen: Algemeen Secretariaat, Nieuwstraat 12, Telef. 68043 Advertenties: Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, Telefoon 69300 Maandblad, verschijnend onder auspiciën van de Stichting ,,D e Schiedamse Qemeenschap" EEN auto-scooter is een heerlijk ding! In het gewone dagelijkse leven moeten we allemaal „een heer in het verkeer" zijn. We lopen netjes langs de Schie damse hekjes op de voornaamste verkeerspunten van de stad; we wachten op een wenk van de politie bij de over steekplaatsen; we worden geleid, we worden geleefd. Nee, dan zo'n auto-scooter!.Weg met alle verkeers regels. Rijden zoals je wilt en liefst maar botsen, botsen tegen alle regels in. Heerlijk!.... De zomer is in 't land en met de zomer de vacantietijd. Het gehele jaar heeft ons dagelijkse werk lichaam en geest bezig gehouden. Een heel jaar lang zijn we op genomen geweest in onze werkgemeenschap.... en dat is goed. Maar ééns in het jaar springen we over uit ons gewone doen in de auto-scooter van de vacantie. We gaan over van collectief werken naar individueel genieten. We gaan een gezonde verpozing zoeken in de vrije natuur; we gaan dingen doen waar we anders niet over denken, dingen tegen de gewone leefregels in, we gaan vacantie houden en.... ook dat is goed. Wat heeft nu deze vacantie die iets zó persoonlijks moet zijn met gemeenschap te maken? Eigenlijk niets, behalve dan in zover dat zij voor een behoorlijke spreiding zorgt en een gezond vacantieleven mogelijk maakt. Hier komt echter een groot probleem naar voren: vacan tie is duurSchiedam zelf en de omgeving bieden weinig mogelijkheden en een week naar buiten ligt voor de meesten ver buiten het bereik. Gevolg is, dat de meeste Schiedammers de vacantie in eigen stad zullen moeten doorbrengen. Dit nu is voor De Schiedamse Gemeenschap aanleiding ge weest zich met de zaak te gaan bemoeien, temeer omdat van verschillende zijden een beroep op haar is gedaan. Naast de gedachte van vacantiefeest lag ook de bedoeling voor, het 675-jarig bestaan van de stad nog eens feestelijk te vieren. Vandaar dat op het programma vier voorstellingen prijken van „Het Spul van Joncker FranssenOorlogh". De scooters, die in de Yacantieweek zullen rijden, zijn vele. Het Passage-theater, 's avonds vier dagen achtereen gereserveerd, is overdag beschikbaar voor de jeugd, die er volop zal kunnen genieten van voorstellingen, die anders zelden of nooit in Schiedam vertoond zouden zijn. Bovendien zijn er nog de attracties van het kinder circus „Elleboog" en het beroemde poppentheater van de K.L.M.-employé's. In deze beschouwing over de geneugten van een vacantie, losgebroken uit de dagelijkse sleur, mag de aandacht wel bijzonder gevraagd worden voor de speciale dag- en mid- dagtochten, de ritten per touringcar en de vaarten per boot. Elders zal men er uitvoerig over kunnen lezen. De plaatselijke dagbladen zullen de ontwikkeling in de plannen op de voet volgen. Wel mag hier gezegd worden, dat de Schiedamse Ge meenschap met de organisatie van een zeer kostbare vacantieweek een groot risico op zich heeft genomen. Zij kon dit alleen doen in de vaste overtuiging, dat de medewerking en de steun van geheel Schiedam achter haar zou staan; dat bedrijven en particulieren zouden begrijpen, dat het waard zou zijn de financiële moeilijk heden te helpen overwinnen. Voor de particulieren is een van de oplossingen het afnemen van de kaarten in voor verkoop. Practisch voor alle evenementen zullen lang van tevoren kaarten beschikbaar zijn. Dit jaar moet het bewijs geleverd worden, dat ook in Schiedam zoiets kan slagen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1950 | | pagina 5