dagen nonstop feest 95 4 LS op Donderdag 24 Augustus de Marinierskapel tezamen met Orpheus de eerste tonen van het grote concert in de Broersvest-feestzaal zal hebben doen horen, zal er negen dagen vrolijkheid en vacantievreugde in Schiedam heersen. Niet alleen in de stad, maar ook daarbuiten door de boot- en autotochten, welke vanuit Schiedam speciaal in verband met de vacantieweek georganiseerd worden. Autotochten naar Alkmaar en Volendam, naar Udenhout en Oisterwijk, naar Montferland en Elten, naar de Holter- berg, naar de Yeluwe met een boottocht op het IJsselmeer, naar Alkmaar, Bergen en Schoorl, naar Rhenen, de Grebbeberg en de Pyramide van Austerlitz en naar Zand- voort en Amsterdam. De boottochten gaan naar Hoek van Holland, de Avi fauna, het Brasemermeer, de Biesbos, naar Haastrecht en naar het Brielse meer. De kinderen zullen moeite hebben in de keuze om mee te gaan of thuis te blijven. De kindervoorstellingen van het Kindercircus Elleboog, onder leiding van Mevr. Last, het Harlekijns Poppen theater van de K.L.M., het optreden van het Scapino- ballet, de vertoning van ,,De Spoorzoekers", het op treden van het Jeugdtoneel van Rob Geeraedts en Rie Beijer, alsook de Variété-voorstelling zijn voor een be langrijk deel de beschikbare plaatsen al kwijt. Behalve deze activiteit binnenshuis is er de attractieve stempeltocht langs 12 bekende punten in de stad met beklimming van de toren van de Grote Kerk. De heer Don zal er op bepaalde dagen zijn om het carillon te laten spelen en uit te leggen. Het behoeft niet alleen op dagen van lelijk weer waarop wij niet hopen druk te zijn op de tentoon stellingen. De fototentoonstelling in het Stedelijk Museum en de luchtvaarttentoonstelling op het plein voor de Aula zullen door jong en oud bezocht worden, evenals de tentoon stelling in de Openbare Leeszaal over de ontwikkeling van Schiedam in de loop der tijden. Wat er op sportgebied te doen is, kan nauwelijks voor waar gehouden worden. De West-Nederland-Rit van de R.A.C. start en finisht in Schiedam, er is de bekende Wielerronde van Schiedam op het parcours Lange Nieuw- straatTuinlaan met wedstrijden voor juniores over 15 km voor nieuwelingen over 40 en voor amateurs over 100 km; op hetzelfde parcours wordt een wedstrijd voor transportfietsen en bakfietsen gehouden. Een motor- en solex-sterrit start van de Rcmbraudtlaan en komt daar na een uur of drie weer terug. Handboog schutters zullen demonstreren op het Edisonplein, terwijl de wandelaars hun hart kunnen ophalen tijdens de speciaal georganiseerde mars. Het is vooral op de laatste Zaterdag, dat van vroeg tot laat de attracties elkaar opvolgen, 's Middags is er een sprookjes-parade en bedrijfsoptocht. Nu hebben we nog niet gesproken over de avonden. Allereerst is er natuurlijk Het Spul van Joncker Franssen Oorlog, het oudste Rederijkersspel, dat wij kennen, spelend in Schiedam tijdens de Hoekse en Kabeljauwse twisten. Vier avonden worden voorstel lingen hiervan gegeven in het Passagetheater. Aan het begin van dit volge propte overzicht spraken wij reeds van de Marinierskapel. De tamboers en pijpers van het korps komen mee om 's avonds een taptoe te geven. Concerten na rondwandelingen worden gegeven in de Gorzen, in het Oosten en het Westen op verschillende avonden. Hieraan werken mee St. Radboud, Gusto, het Leger des Heils en Wilton-Fijenoord. Op het kolossale podium van de Broersvest-feestzaal concerteren bovendien op diverse avonden St. Ambrosius, Crescendo, O.B.K., Harpe Davids en het Stedelijk Muziek corps. Van de zangverenigingen, die daar te horen zullen zijn, noemden wij al Orpheus. Bovendien komen nog uitvoeringen geven Excelsior en het Gemengd Koor het Westen. Een bijzondere avondattractie zal het spel van Joop Walvis op orgel worden. Hij zal de gemeenschapszang aanvoeren. Vrijwel iedere avond zal er na het hoofdnummer een amusementsorkest optreden. Op de eerste Zaterdag van de Vacantieweek en op de laatste treden opde Beierse Kapel, bestaande uit leden van het Stedelijk Muziekcorps, alsmede de Schiedams- \laardingse Jazz-Sociëteit Storeyville en de Ringleaders. De Veluwse dansers komen op de laatste avond een succesnummer verzorgen, terwijl de voorlaatste avond het grandioze hoogtepunt wordt van de vacantiejool. Nadat de Ramblers zijn opgetreden komen de Kikvorsen uit Den Bosch om carnavalsvreugde te brengen. Een filmvoorstelling in de open lucht en het optreden van O.B.K. met de eigen dansgroep vormen trekpleisters voor twee andere avonden. Wij hebben nog niets vermeld van de vele attracties, die op het Marconiplein komen, noch van de grote consumptietent met 1500 stoelen, die op de Broersvest wordt opgetrokken. Het programma, dat voor deze gelegenheid speciaal wordt uitgegeven, zal alle bijzonderheden met datum, uur, teksten en routes, deelnemers en plaats vermelden. Alles bijeen een programma propvol vacantie. Niemand kan zich beklagen, dat er niets van zijn gading bij is, want beter, veelzijdiger en aantrekkelijker kan het niet. S Bijna gelijktijdig met de Vacantieweek. van 30 Augustus tot 6 September, wordt door de Oranjevereniging een bloementen toonstelling georganiseerd. Deze wordt gehouden in de R.K. Volksbond en het Gebouw voor Christelijk Sociale Belangen en zal behalve de kweekproducten van de schoolkinderen belang rijke inzendingen van Schiedamse hoveniers en zakenlieden be vatten. Fascinerend zal de zaal zijn, welke is ingericht door de Schiedamse afdeling van de vereniging ,,Aqua Terra".

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1950 | | pagina 17