SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP ie je wei 't kan! 2e Jaargang Nummer 6 October 1950 Administratie en abonnementen: Algemeen Secretariaat, Nieuwstraat 12, Telef. 68043 Advertenties: Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, Telefoon 69300 Maandblad, verschijnend onder auspiciën van de Stichting „De Schiedamse Qemeenschap" DRIE weken vóór het begin van de Vacantie-week is er door het Vacantie-Comité een reclame- drukwerkje verspreid in Schiedam, West-Rotterdam en Vlaardingen. Dat„foldertje" begon met de volgen de zin: „Ja, er gaat wat gebeuren in Schiedam". Zeer vele Schiedammers hebben toen de schouders opge haald en gezegd: „ja, dat staat er nu wel aardig gedrukt maar er komt toch niets van terecht!" Erg bemoedigend klonk dit niet, doch het enthousiasme van de werkers aan de Vacantie-week heeft het niet kunnen temperen. Zij hadden zich immers juist ten doel gesteld te bewijzen, dat er hier in Schiedam wel degelijk iets kan slagen, wanneer in goede samenwerking alle krachten daartoe worden in gespannen. Nu ligt de Vacantie-week 1950 al weer enkele weken achter ons. Het Vacantie-Comité heeft uit alle lagen van de bevolking maar één roep gehoord: Deze Vacantie-week is volkomen geslaagd! En inder daad, Schiedam heeft laten zien, Diet alleen, dat het een Vacantie-week organiseren kan, maar ook, dat de Schiedammers gezellig feesten willen en kunnen. Iemand heeft deze Vacantie-week een revolutie voor Schiedam genoemd. Dat woord „revolutie'' klinkt niet erg sympathiek. Laten we liever spreken van een doorbraak van het Schiedamse minderwaar digheids-complex. En dit op zich zelf is al van enor me betekenis voor de toekomst van onze stad. Wij kunnen nu tot elkaar zeggen: zie je wel.... 't KAN! En dat „kunnen" slaat dan niet enkel op het orga niseren van een Vacantie-week; neen, het betreft alles, waardoor wij onze stad kunnen maken tot een zelfstandig-levende stad, waar het aangenaam wer ken, wonen, uitgaan en ook feesten is. Schiedam is in deze week „los" gekomen. Deze Vacantie-week heeft nog een ander bewijs geleverd. De Schiedamse Gemeenschap heeft in ver band met de plannen voor een „Cultureel Centrum" altijd beweerd, dat het mogelijk moet zijn de Schie dammers in eigen stad te doen uitgaan mits hun wat goeds geboden wordt in een goede zaal. En nog meer: Schiedam kan een Centrum worden, waar de bewo ners van West-Rotterdam en Vlaardingen gaarne heen zullen komen, wanneer Schiedam over een be hoorlijke schouwburg zou beschikken. Welnu, dui zenden niet-Schiedammers hebben in de Vacantie- week onze stad bezocht en gezellig meegefeest. Wij hopen, dat iedere Schiedammer er nu van overtuigd is geworden, dat ook het „Cultureel Centrum" met een goed gevoerde propaganda zal kunnen slagen, zodat we ook daarvan over enkele jaren zullen kun nen zeggen: zie je wel't KAN! Tallozen hebben ons gevraagd: „komt er volgend jaar wéér zo'n Vacantie-week?" Met het antwoord kunnen we kort zijn. Deze Vacantie-week is geslaagd door de enthousiaste medewerking van velen en ondanks het pessimisme van vele anderen. Wanneer wij volgend jaar kunnen rekenen op de daadwerke lijke medewerking van alle Schiedammers, dan moet u deze Vacantie-week maar beschouwen als een ou verture; volgend jaar geven we dan een hele opera. En beslistu zult het zien 't KAN IOI

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1950 | | pagina 5