SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP SCHIEDAM en een w ereniging voor V reemdelingen-\l erkeer^ 2e Jaargang Nummer 7 November 1950 Administratie en abonnementen: Algemeen Secretariaat, Nieuwstraat 12, Telef. 68043 Advertenties: Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, Telefoon 69300 Maandblad, verschijnend onder auspiciën van de Stichting „De Schiedamse Qemeenschap" MEER dan honderd Gemeenten in ons land hebben een inlichtingen-kantoor van het Y.V.V. Men kan ze vinden in Den Helder en in Vlissingen, in Uithui zen en Valkenburg. Zuid-Holland heeft V.V.V.-kantoren in Rotterdam, Den Haag, Scheveningen. Wassenaar, Kat wijk, Noordwijk, Warmond, Delft, Naaldwijk, Gouda en zelfs in Bergambacht. In Schiedam.... niets daarvan! Elders in dit nummer staat in een artikel: „Wat mij op viel in Schiedam" het volgende frappante zinnetje: „Schie dam is als een vrouw, die in het geheel niet gekleed is om visite te ontvangen en dus niet thuis geeft". Maar u kunt er ook in lezen, hoe een Amerikaans echtpaar ook al konden ze nergens „in" enthousiast was over onze stad en na een trip door Nederland nog eens terugkwam, want Schiedam was „just the real thing". Nu halen zeer vele Schiedammers natuurlijk de schou ders op om te demonstreren, dat die Amerikanen lichtelijk „getikt" waren. Door de eeuwen heen immers is Schiedam altijd „zwart" genoemd en dat moet maar zo blijven. Alles moet maar zo blijven! Neen! zegt het bestuur van De Schiedamse Gemeen schap, die gedachte zal er radicaal uit en Schiedam zal een V.V.V. hebben! Een gewichtig besluit maar ook.... een moeilijke opgave. Doch ook hierbij denken we aan onze nieuwe wapenspreuk: 't KAN. Een V.V.V.-kantoor oprichten is niet zo eenvoudig. Het vraagt een flinke kiosk met bureau en etalage in het centrum van de stad; het vraagt een behoorlijke inrichting en voldoende personeel. Zijn de daaraan verbonden kosten verantwoord? Hiervoor moeten wij de taak van een V.V.V. eens nader bezien. Vooreerst: laten wij ons niet vergissen in het aantal vreemde bezoekers aan onze stad. Wij weten, dat via het V.V.V. in Den Haag zeer veel buitenlanders onze stad be zoeken, zij het wellicht door gebrek aan een V.V.V. hier min of meer eenzijdig. Uit ervaring weten wij, hoe een groepje Zuid-Afrikanen onze stad wilde bezoeken, doch nergens voldoende inlichtingen kon verkrijgen. Het bezoek ging niet door: „Schiedam had niets te geef nie". Hieronder volgen dan een viertal belangrijke taken voor een Schiedams V.V.V. 1. Een stadsbelang eerste klas: het verzorgen en ver spreiden van reclame-boekjes, vouwblaadjes, affiches en goede plattegronden van en over Schiedam. De aanvragen, die hieromtrent bij de Schiedamse Gemeenschap zijn bin nengekomen zijn legio. En heeft u al eens in onze spoorwa gens, vol foto's van andere plaatsen, een aardige foto van Schiedam gezien? 2. Het verstrekken van inlichtingen aan bezoekers van onze stad over bezienswaardigheden (ze zijn er werkelijk), hotels, pensions, uitgaansmogelijkheden enz. Het samenstellen en regelen van excursies naar Schie damse bedrijven enz. 3. De Schiedammers moeten er alles te weten kunnen komen over trein-, tram-, bus- en bootverhindingen in het gehele land; over hotels, pensions, jeugdherbergen en kampeergelegenheden zowel in als buiten ons land. Er moeten daar uitgewerkte tochtjes voor wandelaars en fiet sers gereed liggen; kortom het moet zijn een Vraagbaak Voor Vacantiegangers. 4. Het zal initiatieven moeten nemen om aan onze stad zeker één bijzonder attractief recreatie-centrum te bezorgen, waar Schiedammers zowel als vreemde bezoekers enkele gezellige uren kunnen doorbrengen. Denken we hier b.v. aan hetgeen de helaas verdwenen Polyantha voor Schiedam had kunnen betekenen. Er zijn nog meer onderwerpen te noemen, doch de ver wezenlijking van deze 4 punten rechtvaardigen reeds ten volle het tot stand komen van een V.V.V. Verwacht mag worden, dat in de naaste toekomst be slissingen omtrent een V.V.V. zullen worden genomen. Zeer zeker zal dan een beroep worden gedaan op de gehele burgerij. De laatste jaren is in de plaatselijke pers herhaaldelijk en met recht aangedrongen om tot oprichting van een V.V. V. te komen. In het volste vertrouwen dan op de mede werking zowel van de bedrijven als van de medeburgers en de Pers zullen in de komende maanden de plannen nader worden uitgewerkt. Stadgenoten, die op een of andere manier aan de tot standkoming willen medewerken, gelieven zich mondeling of schriftelijk te melden aan ons secretariaat: Nieuwstraat 12, Telefoon 68043. Ï25

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1950 | | pagina 5